• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 16 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

Owrzodzenia żylne goleni

 
0 opinii


Owrzodzenia żylne to ciężko gojące się rany, występujące najczęściej w okolicy kostki przyśrodkowej.
Dolegliwość ta jest bardzo niezwykle uciążliwa, zarówno dla pacjenta, jak i dla jego najbliższych. Rana najczęściej umiejscowiona jest na wewnętrznej powierzchni nogi, tuż nad kostką. Zwykle jest bolesna, często jest również źródłem obfitego wysięku. Duży wysięk stanowi dla pacjenta poważny problem higieniczny - założony opatrunek po krótkim czasie jest znowu mokry, ma nieprzyjemny zapach i wymaga wymiany. Nie zapominajmy o poważnym aspekcie zdrowotnym - obfity wysięk powoduje również znaczną utratę białka i elektrolitów z organizmu pacjenta, przez co dodatkowo utrudnia gojenie rany.

Leczenie

W większości przypadków do wyleczenia rany powstałej w przebiegu niewydolności żylnej niewystarczające jest stosowanie specjalnych opatrunków oraz kompresjoterapia. Rany goją się na krótki czas, aby następnie odtworzyć. Nasza klinika specjalizuje się w najnowoczesniejszych sposobach leczenia przewlekłych owrzodzeń żylnych. Terapię dobiera sam lekarz konsultujący w zależnosci od rodzaju owrzodzenia. W przypadku owrzodzeń żylnych stosujemy najnowoczesniejsze techniki zamykania żylaków dzięki czemu po zamknięciu niewydolnej żyły dochodzi do zagojenia się owrzodzenia. W przypadku owrzodeń mieszanych – żylno-cukrzycowych, żylno-tętniczych stosujemy metody mieszane polegające na łączeniu metod w zależności od decyzji lekarza – kompresja, opatrunki, małoinwazyjne zamykanie żylaków.

Biochirurgia - Phaenicia sericata

Do oczyszczenia rany, jako pionierzy w tej dziedzinie, stosujemy całkowicie bezbolesną dla pacjenta biochirurgię.
Od 2 lat wspołpracujemy z firmą dostarczającą aseptyczne larwy much - Phaenicia sericata. Dzięki stosowaniu opatrunków z larw much osiągnelismy niesamowite efekty w leczeniu ran przewlekłych. Za pomocą biochirurgii w sposób niemożliwy dla żadnego skalpela oczyszczamy ranę z tkanek martwych oraz doprowadzamy do niesamowitego przyspieszenia jej gojenia. Cały proces jest monitorowany przez wykwalifikowanego lekarza – Flebologa dr. Bartłomieja Juzę.
Zapraszamy do obejrzenia galerii przed i po:
owrzodzenia krakow ultramedica
owrzodzenia krakow ultramedica
owrzodzenia krakow ultramedica
owrzodzenia krakow ultramedica
owrzodzenia krakow ultramedica
owrzodzenia krakow ultramedica
owrzodzenia krakow ultramedica
owrzodzenia krakow ultramedica
Utworzono: środa, 03 sierpień 2016 11:12 Ostatnio zmieniony: czwartek, 02 kwiecień 2020 08:45
Opinie Pacjentów

Byłeś u nas na wizycie? Napisz pierwszą opinie...
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
Gwarancja jakości
  • Zawsze zgodnie ze standardami
  • Zawsze certyfikowany diagnosta
  • Zawsze pełna dokumentacja
  • Zawsze z użyciem najlepszej dostępnej wiedzy
  • Zawsze na najlepszym sprzęcie
  • Zawsze pełen komfort pacjenta

Umów USG Flebologiczne

Poleć
bliskim
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.