• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 16 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

Leczenie bóluBól jest jednym z najczęściej spotykanych objawów, który skłania pacjentów do konsultacji ze specjalistą. Niestety ból jest reakcją obronną organizmu na istniejące zagrożenie, dlatego często, gdy odczuwamy ból ciężko jest mu zaradzić. Leczenie bólu może opierać się na terapii farmakologicznej, jednak czasem okazuje się, że farmakoterapia nie jest wystarczająca, zwłaszcza jeśli chodzi o bóle stawów, czy dokuczliwe bóle pleców. W takim przypadku pomocne mogą okazać się inwazyjne metody leczenia bólu.

Inwazyjne metody leczenia bólu – na czym to polega?

Dzięki dokładnemu badaniu, przy użyciu medycyny ortomanualnej, rezonansu magnetycznego oraz diagnostyki McKenzie można określić strukturę anatomiczną, która powoduje uczucie bólu. Następnie, poprzez lokalne podanie środka do znieczulenia miejscowego w miejsce będące źródłem bólu, wraz z następowym jego pozbyciem, pod kontrolą promieni rentgenowskich, można ustalić pewną diagnozę odczuwanych dolegliwości bólowych.
Wraz z iniekcją podany zostaje środek przeciwzapalny, który pozwala zmniejszyć podrażnienie i usunąć stan zapalny. Dzięki zastosowaniu takiej metody możliwe jest podanie leku zarówno w okolice stawów między wyrostkowych, krążków międzykręgowych, jak i (poprzez przepuklinę bądź zwężenie) w okolicę uciśniętych nerwów. Takie działanie znacznie zmniejsza odczuwany ból, a w połączeniu z wymienionymi wcześniej technikami, gwarantuje trwały efekt.
Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że inwazyjne leczenie bólu, przy pomocy iniekcji, aż w 80% przypadków przepuklin pozwala na uniknięcie poważnego zabiegu operacyjnego.

Przebieg oraz korzyści wynikające z inwazyjnych metod leczenia bólu

Choć z pozoru określenia „inwazyjne metody leczenia bólu”, czy „iniekcje do stawów międzywyrostkowych” mogą brzmieć groźnie, to wcale nie ma się czego obawiać. W gabinetach Ultramedica cała procedura przeprowadzana jest przy pomocy niezwykle precyzyjnego urządzenia, które zapewnia pacjentowi całkowite bezpieczeństwo. Leczenie bólu przy pomocy iniekcji obejmuje dwie części.
Część diagnostyczna polega na zdiagnozowaniu, czy źródłem odczuwanego przez pacjenta bólu jest konkretny staw (krzyżowo-biodrowy, międzywyrostkowy), lub stan zapalny torebki stawowej. W tym celu podaje się pacjentowi lokalnie lek znieczulenia miejscowego, który na jakiś czas eliminuje dolegliwości bólowe.
Drugą częścią leczenia bólu jest część terapeutyczna. Gdy już uda się potwierdzić, że przyczyną odczuwanego bólu jest konkretny staw, lekarz specjalista podaje do stawu kortykosteroidy, które zmniejszają uczucie bólu, jednocześnie pozwalając pacjentowi na rozpoczęcie ćwiczeń, mających na celu poprawienie funkcjonowania stawu.
Cała procedura jest bardzo krótka – czas trwania wynosi zaledwie około 15 minut. Na początku skóra w badanym miejscu zostaje zdezynfekowana, po czym przy pomocy cienkiej igły, pod kontrolą niezwykle precyzyjnego aparatu rentgenowskiego, do stawu zostaje podany środek kontrastowy. Ma on na celu stwierdzić, czy położenie igły w stawie jest prawidłowe. Następnie zostaje podany środek znieczulający wraz z kortykosteroidem.
Warto pamiętać, że dzięki zastosowaniu iniekcji dostawowych leczenie bólu przynosi trwałe efekty. Oznacza to, że jedna wizyta u lekarza może zastąpić wielomiesięczną farmakoterapię.
W gabinetach Ultramedica możesz umówić się na wizytę u specjalisty w celu wykonania iniekcji dostawowych, które wyeliminują twoje dolegliwości bólowe. Nie musisz czekać w wielotygodniowych kolejkach, ani godzinami przesiadywać w poczekalni. Leczenie twojego bólu jest naszym priorytetem, wystarczy, że umówisz się na wizytę!
Utworzono: czwartek, 26 maj 2016 22:22 Ostatnio zmieniony: czwartek, 26 maj 2016 22:34Poleć
bliskim
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.