• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 16 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

Badania USGU nas wykonasz naprawdę DOBRE USG - najwyższa jakość badań ultrasonograficznych, niezmiennie od ponad 15 lat stanowi dla nas PRIORYTET. Przemawia za tym Akredytacja Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz podejmowanie regularnych działań w kierunku podnoszenia standardów usług medycznych naszej pracowni.
Od początku działalności stawiamy na:
 1. Profesjonalny sprzęt USG dostosowany do różnorodnych potrzeb diagnostycznych
  Nasze gabinety lekarskie w Krakowie wyposażone są w najlepsze na rynku aparaty USG gwarantujące uzyskanie obrazu najwyższej jakości. Dobry sprzęt poszerza spektrum diagnostyczne, umożliwia precyzyjną ocenę zmian i ułatwia lekarzowi podjęcie decyzji co do dalszego postępowania.
 2. Bogate doświadczenie specjalistów wykonujących badanie
  Badania USG należą do metod diagnostyki obrazowej, w których ogromne znaczenie mają umiejętności lekarza. Dlatego współpracujemy tylko z najlepszymi specjalistami posiadającymi bogate doświadczenie, z certyfikatami poświadczającymi ukończone szkolenia w renomowanych ośrodkach edukacyjnych.
 3. Stały dialog ze środowiskiem lekarskim oraz producentami aparatury USG będącymi liderami w swojej dziedzinie
  Wspólnie pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, by jeszcze wyżej podnosić poprzeczkę jakości badań USG w Polsce.
Chcemy dać Państwu pewność, że oferowane przez nas badania USG zostaną wykonane na najwyższym poziomie i w miłej atmosferze.

Zespół Ultramedica

Na czym polega badanie USG i kiedy się je wykonuje?

Badanie USG to metoda obrazowania wykorzystująca właściwości fal ultradźwiękowych. Ultrasonografia pozwala ocenić strukturę tkanek miękkich i większości narządów wewnętrznych ludzkiego ciała. USG wykonuje się obowiązkowo u kobiet w ciąży, aby ocenić czy dziecko w łonie matki rozwija się w sposób prawidłowy. USG należy do badań, które powinny być regularnie wykonywane u osób należących do grup podwyższonego ryzyka (np. u kobiet, w rodzinie których występował rak piersi). Jest to również metoda diagnostyczna, którą w wielu przypadkach wykonuje się jako pierwszą w razie wystąpienia niepokojących objawów. Ponadto badania USG służą monitorowaniu procesu leczenia wielu schorzeń. USG umożliwia także ocenę gojenia i przebudowy tkanek miękkich po urazie lub zabiegu operacyjnym.

Jak wygląda badanie USG?

Lekarz pokrywa badaną część ciała specjalnym żelem, a następnie przykłada do powierzchni skóry odpowiednią głowicę aparatu USG. Obraz wnętrza ciała obserwowany jest na ekranie monitora w czasie rzeczywistym. Aby dokładniej ocenić określone struktury, lekarz może lekko ucisnąć tkanki lub poprosić pacjenta o wykonanie określonego ruchu. Badanie jest bezbolesne. Jeśli lekarz uzna to za konieczne, może zlecić wykonanie dodatkowych badań (np. RTG, rezonans magnetyczny, badania laboratoryjne).

Badanie USG z konsultacją lekarską – jacy specjaliści?

W gabinetach Ultramedica zapewniamy możliwość umówienia badania USG i konsultacji lekarskiej w ramach JEDNEJ wizyty. Oznacza to, że badanie jest wykonywane przez lekarza specjalistę, który od razu wyjaśnia wszelkie wątpliwości, a w razie zaistnienia wskazań może natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie. Informacje na temat USG z konsultacją lekarską udzielane są telefonicznie przez naszą rejestrację. Informacje te można również znaleźć na naszej stronie www w profilach lekarzy specjalistów – dostępny rodzaj wizyty „Wizyta z USG”.

Jak często można robić USG?

Ultrasonografia jest badaniem bezinwazyjnym i w pełni bezpiecznym – USG może być powtarzane dowolną liczbę razy, nawet u małych dzieci oraz u kobiet w ciąży.

Jak umówić wizytę USG?

Badanie USG lub wizytę lekarską z USG można umówić telefonicznie lub poprzez stronę www, wybierając odpowiednie badanie lub osobę lekarza. Na stronie www od razu widoczna jest informacja, ile kosztuje badanie usg z konsultacją lekarską lub bez.

Jak się przygotować do badania USG?

Podczas wizyty konieczne jest odsłonięcie badanej okolicy ciała. Do większości badań USG niewymagane jest specjalne przygotowanie. Istnieją oczywiście pewne wyjątki – np. usg jamy brzusznej. Na 2 dni przed badaniem usg brzucha należy zrezygnować ze spożywania potraw ciężkostrawnych i wzdymających. Na badanie należy zgłosić się na czczo lub nic nie jeść przez 6 godzin. Na 2 godziny przed badaniem usg brzucha lub usg układu moczowego należy wypić około 1 litr wody i utrzymać wypełnienie pęcherza moczowego w trakcie badania. Jest to istotne dla dobrej oceny narządów położonych w miednicy mniejszej oraz dla oceny ewentualnego zalegania moczu. Specjalne przygotowanie dotyczy również badania usg transrektalnego prostaty (TRUS), kiedy to wskazane jest wykonanie lewatywy. Wskazane jest, aby niektóre badania usg wykonywać w zaleconym przez lekarza czasie, np. usg genetyczne wykonuje się w określonych tygodniach ciąży. USG piersi powinno się natomiast przeprowadzać w pierwszej połowie cyklu, aczkolwiek w razie wystąpienia niepokojących objawów należy zgłosić się na badanie najszybciej jak to możliwe. Gdy wykonywaliśmy już wcześniej badanie USG tej samej okolicy ciała, opis należy zabrać ze sobą. To samo dotyczy wyników pozostałych badań obrazowych (rtg, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, badań laboratoryjnych).

Poleć
bliskim
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.