• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 14 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG łokcia

Staw łokciowy, USG łokcia, KrakówStaw łokciowy, USG łokcia, Kraków© 2015


USG łokcia stanowi doskonałą metodę oceny wysięku i stanu zapalnego w stawach łokciowych (zarówno wykrywania stanu zapalnego jako przyczyny bólu jak i oceny zaawansowania zapalenia stawu w trakcie procesu leczniczego - monitorowanie postępów leczenia). Ponadto USG łokcia umożliwia sprawdzenie występowania ciał wolnych w stawie łokciowym. Ciała wolne to elementy wyodrębniające się z tkanki chrzęstno-kostnej mogące blokować ruch, powodować uczucie przeskakiwania i trzaskania w stawie.

USG łokcia tenisisty

USG stawu łokciowego jest niezastąpioną metodą służąca ocenie przyczepów bliższych aparatu ścięgnistego mięśni prostowników nadgarstka. Dokładne USG stawu łokciowego umożliwia wykrycie obrzęku stanów zwyrodnieniowych, przeciążenia naderwania oraz całkowitego przerwania ciągłości ścięgien tych mięśni. Wymienione patologie widoczne w częstym zespole bólowym łokcia określanym jako "łokieć tenisisty".

USG łokcia golfisty

USG stawu łokciowego jest też najszybszą i wysoko czułą metodą rozpoznawania podobnych patologii strony przyśrodkowej stawu (przyczepów ścięgnistych mięśni zginaczy nadgarstka). Ten zespół określany jako "łokieć golfisty". W tym schorzeniu również bardzo ważna jest precyzyjna diagnostyka USG stawu łokciowego. Kraków, na szczęście, coraz bardziej dba o zdrowie golfistów.

Ocena obręczy barkowej

W diagnostyce stawu łokciowego zawiera się również badanie przyczepów dalszych mięśni dwugłowego i trójgłowego ramienia. Jest to ważne dla oceny motoryki stawu oraz stanowi element wpływający na funkcję obręczy barkowej. To kolejny standardowy element badania USG tego stawu.

Ocena stawu łokciowego

Ultrasonografia to również metoda pomagająca w ocenie powierzchni kostnych, części kostnych objętych torebką stawową stawu łokciowego oraz powierzchni chrzęstnych zapewniających ruchomość w stawie.


Obrazowanie USG powierzchni chrzęstnych stawu łokciowego.

Budowa stawu łokciowego w wikipedii >>

Utworzono: poniedziałek, 13 grudzień 2004 08:00 Ostatnio zmieniony: niedziela, 07 styczeń 2018 21:42
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Doktor Płomiński jest bardzo miły i grzeczny, a dla mnie to ogromnie ważne. Jeśli chodzi o jego kompetencję, to natychmiast rozpoznał uraz: zapalenie kaletki maziowej w łokciu, i zalecił leczenie zachowawcze. Dopiero kiedy to nie pomoże - zrobi punkcję.Jedyne, do czego można mieć zastrzeżenia, to cena wizyty: 150 zł to trochę dużo.Krzysztof Wojdyło
(badanie wykonał doktor Daniel Płonimski, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Rzeczywiście znakomite połączenie młodości, wiedzy - wykształcenia i już widać zebrane doświadczenia. A przede wszystkim słucha pacjenta, myśli i analizuje. Do tego preferuje metody nieinwazyjnego leczenia. Ja byłam z &quotłokciem tenisisty&quot. Celna diagnoza potwierdzona badaniem i na początek rehabilitacja poprzez ćwiczenie. Ćwiczenie pokazał mi sam i .... pomogło. Od tej pory jeśli czuję nawrót wracam do ćwiczeń i pomagają w 100 %. Serdecznie polecam tego lekarza - rzetelny , uczciwy i z dużą wiedzą.
(badanie wykonał doktor Adam Podhorecki, ocena ze ZnanyLekarz)
Poleć
bliskim

Chcesz umówić wizytę? Wybierz:

Badanie USG  lub   Lekarza
 
usg krakow 3d 4d hdlive ultramedica logo 120
×
Czekamy na Twój telefon. Zadzwoń
Pracownia USG 3D 4D HDlive ULTRAMEDICA Kraków

ul. Piłsudskiego 36, Kraków

 
Czekamy na Twój telefon.
Kliknij w numer aby zadzwonić automatycznie.
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.