• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 14 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG piersiBadanie piersi jest podstawowym badaniem diagnostycznym tkanki gruczołowej sutka (po badaniu palpacyjnym przez lekarza) - zgodnie z zaleceniami Profesora Wiesława Jakubowskiego z Zakładu Diagnostyki Obrazowej II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, eksperta w zakresie diagnostyki sutka. W przypadku pacjentek, które przekroczyły 50. rok życia rekomendowane jest badanie mammograficzne (ze względu na mierny udział tkanki gruczołowej w sutku, sonomammografia nie wystarcza). Jednak u młodszych pacjentek wszelkie zmiany są doskonale widoczne w badaniu piersi.

 

Punkty diagnostyczne badania piersi

 • badanie prawej i lewej piersi,
 • ocena węzłów chłonnych pachwowych,
 • ocena budowy sutków,
 • wykluczenie obecności zwapnień,
 • wykluczenie zmian ogniskowych,
 • ocena przewodów mlekowych,
 • ocena dołów pachowych.

 


Film: Pomiar objętości zmiany podczas badania piersi

Sprzęt zalecany do właściwego wykonania USG piersi

W pracowni ULTRAMEDICA dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem USG umożliwiającym precyzyjne badanie piersi – co jest kluczowe w diagnostyce sutków. W diagnostyce wykorzystywane są wymiennie dwie głowice USG pracujące w zmiennoczęstotliwościowym zakresie od 4,0 MHz aż do 17,0 MHz. Zastosowanie głowicy o tak wysokiej częstotliwości jak 17,0 MHz pozwala na znaczne zwiększenie rozdzielczości a tym samym na wykrycie bardzo małych zmian.

Opcje dodatkowe podczas USG piersi w gabinetach Ultramedica, Kraków

Badanie dopplerowskie przeprowadzane w trakcie diagnostyki piersi umożliwia diagnozę charakteru unaczynienia ewentualnych zmian. Jest cennym uzupełnieniem badania piersi USG 2D.


Torbiel piersi (sutka) w obrazie USG, widoczne unaczynienie dzięki użyciu opcji Doppler Color

Pomiar objętości zmian w USG 3D piersi dokonywany jest w technice VOCAL, która umożliwia porównywanie kolejnych wyników badań. Również dzięki technologii 3D możliwe jest uzyskania obrazów „tomograficznych" czyli sąsiednich przekrojów sutka (jak i innych okolic anatomicznych). 

Zmiana w sutku, badanie USG 3D 4D piersi, Kraków

Obraz tomograficznego obrazowania, Badanie USG piersi, Kraków

Prezentacja powierzchniowa USG 3D ukazuje wybrane obrazy ścian torbieli oraz struktury, które mogą budzić podejrzenie. Możliwe jest także przestrzenne uwidocznienie unaczynienia zmian w trakcie badania usg piersi, które może wskazywać na podejrzenie o charakterze onkologicznym. Są to zupełnie nowe możliwości w zakresie diagnozy USG.


Film: Torbiel piersi (sutka) widziana w obrazie przestrzennym podczas badania USG 3D piersi

Zgodnie z zaleceniami badanie piersi wykonywane jest najczęściej w celach profilaktycznych. Dowiedz się więcej o innych badaniach profilaktycznych dostępnych w pakietach programu profilaktycznego DBAJ O ZDROWIE, za które zapłacisz mniej.
Zalecamy wykonanie tego badania u jednego z certyfikowanych chirurgów pracujących w naszych gabinetach, niemniej jednak badanie to, zwłaszcza w celach profilaktycznych może być wykonane podczas wizyty ginekologicznej.

Więcej o ultrasonografii

Utworzono: środa, 12 grudzień 2012 13:43 Ostatnio zmieniony: niedziela, 07 styczeń 2018 21:39
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Wizyta udana. Doktor wykonał badania usg piersi i wyjaśnił watpliwosci na zadane przeze mnie pytania. Jestem zadowolona
(badanie wykonał doktor Sobieslaw Kaszowicz, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pani Doktor Mikoś to bardzo sympatyczna, niezwykle ciepła i rzeczowa, profesjonalna kobieta!! USG piersi przeprowadziła profesjonalnie, wytłumaczyła wszystko co widziałam na monitorze i co powinnam zrobić w związku z tym. Wizyta była przyjemna i uspokajająca. Bardzo polecam !
(badanie wykonał doktor Magdalena Mikos, ocena ze ZnanyLekarz)
Poleć
bliskim
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.