• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 14 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG stawu skokowego (USG stopy)

USG Stopy, stawu skokowego, Ultramedica, KrakówUSG Stopy, stawu skokowego, Ultramedica, Kraków© 2015


Badanie USG stopy pozwala na szybką i wysokoczułą diagnostykę pourazową (skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia). Diagnostyka ta nazywana również USG stawu skokowego polega na ocenie ciągłości, stopnia uszkodzenia włókien, obrzęków oraz procesów reparacyjnych w obrębie więzadeł skokowych. Badanie ultrasonograficzne stopy jest źródłem natychmiastowych wskazówek wpływających na kształt leczenia.

Dodatkowe możliwości usg stopy

USG stawu skokowego i stopy pozwala ponadto udzielić cennych wskazówek diagnostycznych w przypadku bólów przewlekłych, połączonych z obrzękiem, zaczerwienieniem, itp. (diagnostyka stanów zapalnych, ich nasilenia, rozległości powikłań). Z pewnymi ograniczeniami badanie to pozwala na ocenę powierzchni kostnych (jest to badanie jedynie powierzchowne). Badanie kości przeprowadza się metodą klasycznej rentgenodiagnostyki, a dokładnie bada się je w rezonansie magnetycznym.

usg stopy - aparat więzadłowy

Punkty diagnostyczne podczas badania USG stawu skokowego:

 • więzozrost strzałkowo piszczelowy
 • więzadło skokowe przednie (skokowo piszczelowe przednie)
 • więzadło skokowe tylne (skokowo piszczelowe tylne)
 • więzadło piszczelowo piętowe
 • więzadło skokowo - strzałkowe
 • więzadło piętowo - strzałkowe


Film: Obrazowanie więzozrostu strzałkowo - piszczelowego - USG 2D

usg stopy - badanie ścięgien

Punkty diagnostyczne podczas badania USG stawu skokowego:

 • ścięgna mięśni strzałkowych długiego i krótkiego
 • ścięgno mięśnia piszczelowego przedniego
 • ścięgna mięśni piszczelowego tylnego, zginacza długiego palców oraz zginacza długiego palucha,
 • ponadto możliwe jest obrazowanie ścięgien prostownika długiego palców oraz zginacza krótkiego palców i rozcięgna podeszwowego, co jednak wykracza poza rutynową diagnostykę
 • ocena troczków zginaczy i prostowników - rozcięgna utrzymujące ścięgna mięśni w kanałach kostno więzadłowych „na swoim miejscu"
 • ocena wysięku w stawach skokowych i ewentualnego zapalnego przerostu błony maziowej
 • podczas badania stopy możliwa jest także ocena stawów śródstopno - paliczkowych i międzypaliczkowych celem wykluczenia stanu zapalnego


Film: Badanie stawów śródstopno - paliczkowych - USG 2D

Utworzono: czwartek, 13 grudzień 2012 00:17 Ostatnio zmieniony: niedziela, 07 styczeń 2018 21:43
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Pan doktor jest niezwykle sympatyczny. Badanie prowadzi bez pośpiechu. Wszystko jest konkretnie wyjaśniane. Zaproponowane leczenie naprawdę przynosi pozytywne efekty, jeżeli przestrzega się planu leczenia i zaleceń lekarza. Mój problemu ze stopami został rozwiązany. Jak najbardziej polecam wizytę u doktora Gąciarza.
(badanie wykonał doktor Mateusz Gąciarz, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Zmiany zwyrodnieniowe w stopie doprowadziły do przewlekłego stanu zapalnego ścięgna skokowego, olbrzymiego bólu przy chodzeniu, obrzęku całej kostki a w końcu do zerwania ścięgna.Do poruszania się pozostały mi kule albo wózek inwalidzki. Wielu lekarzy miało wątpliwości co do przeprowadzenia zabiegu, byłam odsyłana od specjalisty do kolejnego specjalisty..Lekarz Henryk Liszka podjął się rekonstrukcji ścięgna i korekty całej stopy podczas jednego zabiegu.Jestem po rehabilitacji, mam co prawda w &quotnowej&quot stopie kilka metalowych elementów i śrubek ale jest ona w pełni sprawna (nie usztywniona co jest bardzo ważne! ) i chodzę normalnie.Podczas pobytu w szpitalu Lek. Henryk Liszka często sprawdzał czy wszystko jest w porządku po zabiegu.Takich lekarzy nie spotyka się na co dzień .... raczej można ich spotkać tylko oglądając filmy i seriale.Życzę każdemu szukającemu lekarza aby trafił na tak świetnego specjalistę i człowieka jakim jest Lekarz Henryk Liszka.
(badanie wykonał doktor Henryk Liszka, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Miły, uprzejmy i przede wszystkim fachowiec wysokiej klasy. Jasno tłumaczy schorzenie i jak będzie przebiegało leczenie lub operacja. Nie czuć przy nim skrepowania podczas zadawanych pytań. Bardzo dobry specjalista, podchodzący z pasją do schorzenia nękającego pacjenta.Bardzo dokładny w badaniu i tłumaczeniu schorzenia. Nie spieszy się, poświęca pacjentowi tyle czasu ile potrzeba. Można mu zaufać. Niedawno operował mi stopę i wszystko przebiega tak jak powiedział. Gorąco polecam konsultacje i leczenie u doktora Liszki!
(badanie wykonał doktor Henryk Liszka, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Ogromna wiedza. Tlumaczy wszystko i zna sie doskonale na &#039nowoczesnej&#039 medycynie. Wyleczyl mnie szybko po kontuzji (staw skokowy (naderwane wiezadlo)). Polecam!
(badanie wykonał doktor Adam Podhorecki, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Prawidłowo zdiagnozował mi problem ze stopą (entezopatia rościęgna podeszwowego), dzięki czemu dalsze leczenie było skuteczne. Wcześniej leczyli mnie inni specjaliści (chirurg, ortopeda) dając całkiem błędne diagnozy. Bardzo polecam!
(badanie wykonał doktor Adam Podhorecki, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG stawu skokowego (USG stopy)

190 zł

Wykonujemy USG stawu skokowego (USG stopy) prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Zaufali nam najlepsi
 • Wisła Kraków
 • Cracovia
 • Polski związek Lekkiejatletyki
 • AZS Kraków
 • Arka Gdynia
 • Korona Kielce
 • WKS
 • Sandecja
 • Wisła Płock
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Poszerz USG stawu skokowego (USG stopy) o konsultację specjalisty

 220zł   +100 zł

 UMÓW USG Z WIZYTĄ >>

Za dopłatą 100zł zamiast 220zł połączymy USG stawu skokowego (USG stopy) z badaniem klinicznym
i konsultacją ortopedy specjalisty, który od razu będzie mógł rozpocząć leczenie.

Pakiet "USG z Wizytą" to kompleksowa usługa wykonywana przez lekarza specjalistę za jednym razem, w jednym gabinecie i w jednej, obniżonej cenie. Tak dbamy o Ciebie i Twój czas, a zapłacisz mniej tylko raz!

Zabiegi i leczenie

Magellan PRP - komórki macierzyste i czynniki wzrostu w Krakowie.Magellan System firmy Arteriocyte

Podczas badania USG doświadczony lekarz ortopeda może diagnozować niepokojące zmiany zwyrodnieniowe z niezwykła precyzją. Jako lekarz specjalista, może on na miejscu zaproponować dalsze leczenie i wykonać małoinwazyjne zabiegi pod kontrolą USG - takie jak leczenie czynnikami wzrostu PRP lub komórkami macierzystymi, domiejscowe podanie leku, usuwanie torbieli, usuwanie zwapnień. Dzięki zastosowaniu różnorodnych głowic USG ULTRAMEDICA wykonuje precyzyjne zbiegi pod kontrolą USG w Krakowie.

Gabinety ULTRAMEDICA są wyłączną placówką na terenie województwa małopolskiego stosującą najbardziej zaawansowany system Magellan amerykańskiej firmy Arteriocyte USA.

 Umów się ONLINE na USG stawu skokowego (USG stopy) w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG stawu skokowego (USG stopy)?
 Wybierz termin wizyty >>
Badania USG, Kraków
USG stawu skokowego (USG stopy)
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG stawu skokowego (USG stopy), Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.