• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 16 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG przezciemiączkowe OUN noworodków, niemowlątUSG przezciemiączkowe jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną pozwalającą na obrazowanie mózgowia poprzez ciemiączka. Metoda ta umożliwia ocenę struktur tkanki mózgowej i przestrzeni płynowych w czaszce, a przy wykorzystaniu metod dopplerowskich również ocenę przepływu krwi w naczyniach mózgu.

USG OUN jest rutynowym badaniem obrazowym wykonywanym wielokrotnie u każdego wcześniaka. Wskazaniem do jego wykonania u noworodków donoszonych jest mała masa urodzeniowa, niska punktacja w skali Apgar, nadmierny przyrost obwodu głowy, upośledzony rozwój dziecka, nieprawidłowości w badaniu neurologicznym a także podejrzenie krwawienia czy wady mózgowia.

Badanie to przeznaczone jest dla dzieci, najczęściej wykonuje się je przez ciemię przednie, które zarasta pomiędzy 10 a 18 miesiącem życia dziecka. Po zarośnięciu ciemiączka badanie struktury mózgu może odbywać się jedynie przy pomocy tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Badanie USG jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Do przeprowadzenia badania nie jest wymagane specjalne przygotowanie pacjenta.
Utworzono: sobota, 19 marzec 2016 18:18 Ostatnio zmieniony: czwartek, 02 kwiecień 2020 08:41
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Bardzo dobre podejście do dzieci, wszystko super wytłumaczone, bardzo sympatyczna obsługa klienta, i poczekalnia duza z zabawkami. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Podczas usg przezciemiaczkowego super podejście do małego pacjenta . Bardzo kompetentny specjalista, który w sposób rzetelny opowiada na pytania rodziców. Bardzo polecamy (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pani doktor bardzo sympatyczna, mająca podejście do dziecka. W sposób rzeczowy i jasny odpowiedziała na wszystkie nurtujące mnie pytania. Bardzo polecam wizytę u Pani doktor Justyny Michalczak. (badanie wykonała doktor Justyna Michalczak, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Bardzo kompetentny i sympatyczny lekarz. Rozwiał nasze obawy co do zdrowia ok miesięcznego dziecka jeszcze przed wykonaniem usg. Badanie potwierdziło jego wcześniejsze słowa. Odpowiedział wyczerpująco na wiele pytań, również nie związanych bezpośrednio z badaniem. Udzielił kilku ciekawych rad również z punktu widzenia ojca, a nie tylko lekarza. Bardzo polecamy (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pan Doktor jest człowiekiem bardzo miłym, kulturalnym i przede wszystkim bardzo dokładnie i skrupulatnie wykonuje badanie, wszystko omawia na spokojnie. Bardzo dobre podejście do małych pacjentów, ogrom spokoju i opanowania. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG przezciemiączkowe OUN noworodków, niemowląt

190 zł

Wykonujemy USG przezciemiączkowe OUN noworodków, niemowląt prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

 Umów się ONLINE na USG przezciemiączkowe OUN noworodków, niemowląt w Krakowie

Poleć
bliskim
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.