• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 14 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG przezciemiączkowe OUN noworodków, niemowląt



USG przezciemiączkowe jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną pozwalającą na obrazowanie mózgowia poprzez ciemiączka. Metoda ta umożliwia ocenę struktur tkanki mózgowej i przestrzeni płynowych w czaszce, a przy wykorzystaniu metod dopplerowskich również ocenę przepływu krwi w naczyniach mózgu.

USG OUN jest rutynowym badaniem obrazowym wykonywanym wielokrotnie u każdego wcześniaka. Wskazaniem do jego wykonania u noworodków donoszonych jest mała masa urodzeniowa, niska punktacja w skali Apgar, nadmierny przyrost obwodu głowy, upośledzony rozwój dziecka, nieprawidłowości w badaniu neurologicznym a także podejrzenie krwawienia czy wady mózgowia.

Badanie to przeznaczone jest dla dzieci, najczęściej wykonuje się je przez ciemię przednie, które zarasta pomiędzy 10 a 18 miesiącem życia dziecka. Po zarośnięciu ciemiączka badanie struktury mózgu może odbywać się jedynie przy pomocy tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Badanie USG jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Do przeprowadzenia badania nie jest wymagane specjalne przygotowanie pacjenta.
Utworzono: sobota, 19 marzec 2016 18:18 Ostatnio zmieniony: niedziela, 24 marzec 2019 10:34




Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Pan Doktor jest człowiekiem bardzo miłym, kulturalnym i przede wszystkim bardzo dokładnie i skrupulatnie wykonuje badanie, wszystko omawia na spokojnie. Bardzo dobre podejście do małych pacjentów, ogrom spokoju i opanowania. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Bardzo dobry lekarz. Fachowy, cierpliwy z podejściem do dzieci. Odpowiadał rzeczowo ma wszystkie pytania odnośnie opieki nad dzieckiem. Polecam. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Dostaliśmy od pediatry skierowanie na USG przezciemiączkowe głowy. Pani doktor wykonała badanie powiedziała w jakim celu je się robi badanie i bardzo rzetelnie odpowiadała na moje pytania. Bardzo miła Pani doktor z dobrym podejściem do dzieci. Wszystko tłumaczyła, uspokoiła i powiedziała, że nie widzi nic niepokojącego. Polecam !
(badanie wykonał doktor Justyna Michalczak, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pani doktor robiła m.in. USG przezciemiączkowe mojej córeczce, na które otrzymaliśmy skierowanie od neurologa. W celu potwierdzenia ( i uspokojenia nas rodziców ), ze nie ma powodu do większych obaw Pani doktor zaoferowała powtórzenie badania w innym miejscu na dużo wyższej klasy sprzęcie. Pani doktor poświęciła swój prywatny czas ( pojawiła sie w sobotę w szpitalu specjalnie dla nas) i nie chciała za to żadnej zapłaty. Pani doktor jest bardzo dokładna i rzetelna oraz ma wspaniałe podejście do małego Pacjenta. Polecam Pania doktor Justynę bardzo.
(badanie wykonał doktor Justyna Michalczak, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pani Doktor Justyna Michalczak robiła USG przezciemiączkowe naszemu 2-miesięcznemu synowi w gabinetach Medicover. Rzetelnie oceniła stan zdrowia dziecka. Wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie pytania &quotprzewrażliwionych&quot rodziców. Wykazała się ogromną skrupulatnością i wiedzą oraz niezwykłą dozą empatii. To lekarz z powołania, godny polecenia. Wspaniałe podejście do małego pacjenta oraz rodziców. Bardzo nam pomogła, a Szymek w nagrodę obdarzył ją uśmiechem.
(badanie wykonał doktor Justyna Michalczak, ocena ze ZnanyLekarz)

Cena badania USG przezciemiączkowe OUN noworodków, niemowląt

160 zł

Wykonujemy USG przezciemiączkowe OUN noworodków, niemowląt prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

 Umów się ONLINE na USG przezciemiączkowe OUN noworodków, niemowląt w Krakowie

Poleć
bliskim
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.