• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 14 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG przezciemiączkowe OUN noworodków, niemowlątUSG przezciemiączkowe OUN jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną pozwalającą na obrazowanie mózgowia poprzez ciemiączka. Metoda ta umożliwia ocenę struktur tkanki mózgowej i przestrzeni płynowych w czaszce, a przy wykorzystaniu metod dopplerowskich również ocenę przepływu krwi w naczyniach mózgu.

USG przezciemiączkowe jest rutynowym badaniem obrazowym wykonywanym wielokrotnie u każdego wcześniaka. Wskazaniem do jego wykonania u noworodków donoszonych jest mała masa urodzeniowa, niska punktacja w skali Apgar, nadmierny przyrost obwodu głowy, upośledzony rozwój dziecka, nieprawidłowości w badaniu neurologicznym a także podejrzenie krwawienia czy wady mózgowia.

Najczęściej badanie USG wykonywane jest przez ciemię przednie, które zarasta pomiędzy 10 a 18 miesiącem życia dziecka. Po zarośnięciu ciemiączka badanie struktury mózgu może odbywać się jedynie przy pomocy tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Badanie USG jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Do przeprowadzenia badania nie jest wymagane specjalne przygotowanie pacjenta.
Utworzono: sobota, 19 marzec 2016 18:18 Ostatnio zmieniony: poniedziałek, 15 maj 2017 06:41
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Dostaliśmy od pediatry skierowanie na USG przezciemiączkowe głowy. Pani doktor wykonała badanie powiedziała w jakim celu je się robi badanie i bardzo rzetelnie odpowiadała na moje pytania. Bardzo miła Pani doktor z dobrym podejściem do dzieci. Wszystko tłumaczyła, uspokoiła i powiedziała, że nie widzi nic niepokojącego. Polecam !
(badanie wykonał doktor Justyna Michalczak, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pani doktor robiła m.in. USG przezciemiączkowe mojej córeczce, na które otrzymaliśmy skierowanie od neurologa. W celu potwierdzenia ( i uspokojenia nas rodziców ), ze nie ma powodu do większych obaw Pani doktor zaoferowała powtórzenie badania w innym miejscu na dużo wyższej klasy sprzęcie. Pani doktor poświęciła swój prywatny czas ( pojawiła sie w sobotę w szpitalu specjalnie dla nas) i nie chciała za to żadnej zapłaty. Pani doktor jest bardzo dokładna i rzetelna oraz ma wspaniałe podejście do małego Pacjenta. Polecam Pania doktor Justynę bardzo.
(badanie wykonał doktor Justyna Michalczak, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pani Doktor Justyna Michalczak robiła USG przezciemiączkowe naszemu 2-miesięcznemu synowi w gabinetach Medicover. Rzetelnie oceniła stan zdrowia dziecka. Wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie pytania &quotprzewrażliwionych&quot rodziców. Wykazała się ogromną skrupulatnością i wiedzą oraz niezwykłą dozą empatii. To lekarz z powołania, godny polecenia. Wspaniałe podejście do małego pacjenta oraz rodziców. Bardzo nam pomogła, a Szymek w nagrodę obdarzył ją uśmiechem.
(badanie wykonał doktor Justyna Michalczak, ocena ze ZnanyLekarz)

 Umów się ONLINE na USG przezciemiączkowe OUN noworodków, niemowląt w Krakowie

Poleć
bliskim
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.