• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 16 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG nadgarstka

USG nadgarstka, dłoni, Ultramedica, KrakówUSG nadgarstka, dłoni, Ultramedica, Kraków© 2015


Badanie ultrasonograficzne nadgarstka wykonujemy w powiązaniu z badaniem USG dłoni lub jako osobną procedurę diagnostyczną. Ręka jako narząd chwytu jest jednym z najważniejszych organów człowieka. Jest też jedną z najbardziej mobilnych i skomplikowanych części ciała.

Ocena nadgarstka w badaniu USG

Bardzo istotną częścią badania USG nadgarstka jest ocena kanału nadgarstka. Jest to przestrzeń (podzielona na kilka mniejszych przedziałów) zamknięta między brzegiem kostnym kości nadgarstka pierwszego i drugiego rzędu (czasami określane jako dno kostne kanału nadgarstka) oraz troczkiem zginaczy. Istnieje wiele stanów chorobowych (nie mówiąc o ukształtowaniu anatomicznym), z przyczyny których nierozciągliwy kanał nadgarstka może okazać się zbyt ciasny dla przebiegających tędy struktur. Szczególnie wrażliwy jest nerw pośrodkowy, którego ucisk, a tym samym niedokrwienie, prowadzi do zaburzeń czucia w obrębie ręki. Ultrasonografia jest bardzo czułą metodą, niezwykle przydatną dla oceny kondycji nerwu pośrodkowego, a niejednokrotnie też pozwala na wyjaśnienie podłoża chorobowego prowadzącego do upośledzenia czynności nerwu.

USG NADGARSTKA TO NAJWYŻSZA STARANNOŚĆ

Z racji delikatności i skomplikowania badanego obszaru, USG nadgartska poświęcamy szczególną uwagę. Urazy lub stany zapalne nadgarstka są zwykle dobrze widoczne w obrazowaniu USG. Nasi specjaliści mają potrzebne doświadczenie, które przy użyciu naszego zaawansowanego sprzętu diagnostycznego zapewnia trafną i precyzyjną diagnozę.

Utworzono: środa, 16 styczeń 2013 21:42 Ostatnio zmieniony: czwartek, 02 kwiecień 2020 08:36
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
U Pana doktora leczę się już kilka lat, miałam 2 zabiegi na nadgarstek, obecnie leczę kolano, na lepszego ortopedę nie mogłam trafić, super podejście, wszystko jasno szczegółowo wyjaśnione, leczenie skuteczne a wizyty są zawsze na spokojnie w przyjaznej atmosferze :) szkoda że wszyscy lekarze tacy nie są!! Szczerze polecam i pozdrawiam :) (badanie wykonał doktor Tomasz Solecki, ocena ze ZnanyLekarz) 
 
5.0
Bardzo dobry lekarz, szybko i dobrze postawił diagnozę. Zabieg na jednej ręce wykonany perfekcyjnie, ból całkowicie ustąpił. Teraz czekam na zabieg na drugą. Serdecznie polecam , bardzo dobry specjalista. (badanie wykonał doktor Tomasz Solecki, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Byłam dopiero raz u Pana Doktora, wizytę oceniam bardzo pozytywnie, bo już po tej pierwszej wizycie poczułam sie znacznie lepiej. Pan Doktor uważnie mnie wysłuchał, spokojnie i dokładnie objaśnil plan terapii, wykonując iniekcje kontrolował je poprzez USG i informował co własnie robi. Kominikatywny, Sympatyczny, Profesjonalista. (badanie wykonał doktor Krzysztof Miśkowiec, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Kompetentny, a przy tym sympatyczny i bardzo pomocny specjalista! Dokładnie analizuje wyniki oraz cierpliwie odpowiada na każde pytanie. Nie traktuje pacjenta lekceważąco tylko angażuje się w jego leczenie.
Lekarz rzeczowo wytłumaczył na czym polega nieprawidłowość w zrastającym się po złamaniu nadgarstku i od razu zorganizował dodatkowe badania, żeby jak najszybciej ustalić czy konieczny będzie zabieg.
Zdecydowanie polecam! (badanie wykonał doktor Mateusz Mackoś, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Profesjonalne i jednocześnie bardzo ludzkie podejście Pana Doktora. Mily sympatyczny jako czlowiek podchodzi do pacjenta jak do czlowieka a nie do kolejnego przypadku. Polecam szczerze. (badanie wykonał doktor Mateusz Gąciarz, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG nadgarstka

220 zł

Wykonujemy USG nadgarstka prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Zaufali nam najlepsi
 • Wisła Kraków
 • Cracovia
 • Polski związek Lekkiejatletyki
 • AZS Kraków
 • Arka Gdynia
 • Korona Kielce
 • WKS
 • Sandecja
 • Wisła Płock
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Poszerz USG nadgarstka o konsultację specjalisty

 240zł   +110 zł

 UMÓW USG Z WIZYTĄ >>

Za dopłatą 110zł zamiast 240zł połączymy USG nadgarstka z badaniem klinicznym i konsultacją ortopedy specjalisty, który od razu będzie mógł rozpocząć leczenie.

Pakiet "USG z Wizytą" to kompleksowa usługa wykonywana przez lekarza specjalistę za jednym razem, w jednym gabinecie i w jednej, obniżonej cenie. Tak dbamy o Ciebie i Twój czas, a zapłacisz mniej tylko raz!

Zabiegi i leczenie

MagellanMagellan System firmy Arteriocyte

Podczas badania USG doświadczony lekarz ortopeda może diagnozować niepokojące zmiany zwyrodnieniowe z niezwykła precyzją. Jako lekarz specjalista, może on na miejscu zaproponować dalsze leczenie i wykonać małoinwazyjne zabiegi pod kontrolą USG domiejscowe podanie leku, usuwanie torbieli, usuwanie zwapnień. Dzięki zastosowaniu różnorodnych głowic USG ULTRAMEDICA wykonuje precyzyjne zbiegi pod kontrolą USG w Krakowie.

 Umów się ONLINE na USG nadgarstka w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG nadgarstka?
 Wybierz termin wizyty >>
Badania USG, Kraków
USG nadgarstka
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG nadgarstka, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.