• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 16 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG nadgarstka

USG nadgarstka, dłoni, Ultramedica, KrakówUSG nadgarstka, dłoni, Ultramedica, Kraków© 2015


Badanie ultrasonograficzne nadgarstka wykonujemy w powiązaniu z badaniem USG dłoni lub jako osobną procedurę diagnostyczną. Ręka jako narząd chwytu jest jednym z najważniejszych organów człowieka. Jest też jedną z najbardziej mobilnych i skomplikowanych części ciała.

Ocena nadgarstka w badaniu USG

Bardzo istotną częścią badania USG nadgarstka jest ocena kanału nadgarstka. Jest to przestrzeń (podzielona na kilka mniejszych przedziałów) zamknięta między brzegiem kostnym kości nadgarstka pierwszego i drugiego rzędu (czasami określane jako dno kostne kanału nadgarstka) oraz troczkiem zginaczy. Istnieje wiele stanów chorobowych (nie mówiąc o ukształtowaniu anatomicznym), z przyczyny których nierozciągliwy kanał nadgarstka może okazać się zbyt ciasny dla przebiegających tędy struktur. Szczególnie wrażliwy jest nerw pośrodkowy, którego ucisk, a tym samym niedokrwienie, prowadzi do zaburzeń czucia w obrębie ręki. Ultrasonografia jest bardzo czułą metodą, niezwykle przydatną dla oceny kondycji nerwu pośrodkowego, a niejednokrotnie też pozwala na wyjaśnienie podłoża chorobowego prowadzącego do upośledzenia czynności nerwu.

USG NADGARSTKA TO NAJWYŻSZA STARANNOŚĆ

Z racji delikatności i skomplikowania badanego obszaru, USG nadgartska poświęcamy szczególną uwagę. Urazy lub stany zapalne nadgarstka są zwykle dobrze widoczne w obrazowaniu USG. Nasi specjaliści mają potrzebne doświadczenie, które przy użyciu naszego zaawansowanego sprzętu diagnostycznego zapewnia trafną i precyzyjną diagnozę.

Utworzono: środa, 16 styczeń 2013 21:42 Ostatnio zmieniony: czwartek, 02 kwiecień 2020 08:36
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Bardzo dobry lekarz, szybko i dobrze postawił diagnozę. Zabieg na jednej ręce wykonany perfekcyjnie, ból całkowicie ustąpił. Teraz czekam na zabieg na drugą. Serdecznie polecam , bardzo dobry specjalista. (badanie wykonał doktor Tomasz Solecki, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Byłam dopiero raz u Pana Doktora, wizytę oceniam bardzo pozytywnie, bo już po tej pierwszej wizycie poczułam sie znacznie lepiej. Pan Doktor uważnie mnie wysłuchał, spokojnie i dokładnie objaśnil plan terapii, wykonując iniekcje kontrolował je poprzez USG i informował co własnie robi. Kominikatywny, Sympatyczny, Profesjonalista. (badanie wykonał doktor Krzysztof Miśkowiec, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Kompetentny, a przy tym sympatyczny i bardzo pomocny specjalista! Dokładnie analizuje wyniki oraz cierpliwie odpowiada na każde pytanie. Nie traktuje pacjenta lekceważąco tylko angażuje się w jego leczenie.
Lekarz rzeczowo wytłumaczył na czym polega nieprawidłowość w zrastającym się po złamaniu nadgarstku i od razu zorganizował dodatkowe badania, żeby jak najszybciej ustalić czy konieczny będzie zabieg.
Zdecydowanie polecam! (badanie wykonał doktor Mateusz Mackoś, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Profesjonalne i jednocześnie bardzo ludzkie podejście Pana Doktora. Mily sympatyczny jako czlowiek podchodzi do pacjenta jak do czlowieka a nie do kolejnego przypadku. Polecam szczerze. (badanie wykonał doktor Mateusz Gąciarz, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pełny profesjonalizm, bez zbędnego gadania, czyste konkrety. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy dobrego ortopedy, to Dr. Adam Podhorecki to idealny adres. Polecam (badanie wykonał doktor Adam Podhorecki, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG nadgarstka

220 zł

Wykonujemy USG nadgarstka prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Zaufali nam najlepsi
 • Wisła Kraków
 • Cracovia
 • Polski związek Lekkiejatletyki
 • AZS Kraków
 • Arka Gdynia
 • Korona Kielce
 • WKS
 • Sandecja
 • Wisła Płock
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Poszerz USG nadgarstka o konsultację specjalisty

 240zł   +110 zł

 UMÓW USG Z WIZYTĄ >>

Za dopłatą 110zł zamiast 240zł połączymy USG nadgarstka z badaniem klinicznym i konsultacją ortopedy specjalisty, który od razu będzie mógł rozpocząć leczenie.

Pakiet "USG z Wizytą" to kompleksowa usługa wykonywana przez lekarza specjalistę za jednym razem, w jednym gabinecie i w jednej, obniżonej cenie. Tak dbamy o Ciebie i Twój czas, a zapłacisz mniej tylko raz!

Zabiegi i leczenie

Magellan PRP - komórki macierzyste i czynniki wzrostu w Krakowie.Magellan System firmy Arteriocyte

Podczas badania USG doświadczony lekarz ortopeda może diagnozować niepokojące zmiany zwyrodnieniowe z niezwykła precyzją. Jako lekarz specjalista, może on na miejscu zaproponować dalsze leczenie i wykonać małoinwazyjne zabiegi pod kontrolą USG - takie jak leczenie czynnikami wzrostu PRP lub komórkami macierzystymi, domiejscowe podanie leku, usuwanie torbieli, usuwanie zwapnień. Dzięki zastosowaniu różnorodnych głowic USG ULTRAMEDICA wykonuje precyzyjne zbiegi pod kontrolą USG w Krakowie.

Gabinety ULTRAMEDICA są wyłączną placówką na terenie województwa małopolskiego stosującą najbardziej zaawansowany system Magellan amerykańskiej firmy Arteriocyte USA.

 Umów się ONLINE na USG nadgarstka w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG nadgarstka?
 Wybierz termin wizyty >>
Badania USG, Kraków
USG nadgarstka
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG nadgarstka, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.