• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 16 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG łokcia

Staw łokciowy, USG łokcia, KrakówStaw łokciowy, USG łokcia, Kraków© 2015


USG łokcia stanowi doskonałą metodę oceny wysięku i stanu zapalnego w stawach łokciowych (zarówno wykrywania stanu zapalnego jako przyczyny bólu jak i oceny zaawansowania zapalenia stawu w trakcie procesu leczniczego - monitorowanie postępów leczenia). Ponadto USG łokcia umożliwia sprawdzenie występowania ciał wolnych w stawie łokciowym. Ciała wolne to elementy wyodrębniające się z tkanki chrzęstno-kostnej mogące blokować ruch, powodować uczucie przeskakiwania i trzaskania w stawie.

USG łokcia tenisisty

USG stawu łokciowego jest niezastąpioną metodą służąca ocenie przyczepów bliższych aparatu ścięgnistego mięśni prostowników nadgarstka. Dokładne USG stawu łokciowego umożliwia wykrycie obrzęku stanów zwyrodnieniowych, przeciążenia naderwania oraz całkowitego przerwania ciągłości ścięgien tych mięśni. Wymienione patologie widoczne w częstym zespole bólowym łokcia określanym jako "łokieć tenisisty".

USG łokcia golfisty

USG stawu łokciowego jest też najszybszą i wysoko czułą metodą rozpoznawania podobnych patologii strony przyśrodkowej stawu (przyczepów ścięgnistych mięśni zginaczy nadgarstka). Ten zespół określany jako "łokieć golfisty". W tym schorzeniu również bardzo ważna jest precyzyjna diagnostyka USG stawu łokciowego. Kraków, na szczęście, coraz bardziej dba o zdrowie golfistów.

Ocena obręczy barkowej

W diagnostyce stawu łokciowego zawiera się również badanie przyczepów dalszych mięśni dwugłowego i trójgłowego ramienia. Jest to ważne dla oceny motoryki stawu oraz stanowi element wpływający na funkcję obręczy barkowej. To kolejny standardowy element badania USG tego stawu.

Ocena stawu łokciowego

Ultrasonografia to również metoda pomagająca w ocenie powierzchni kostnych, części kostnych objętych torebką stawową stawu łokciowego oraz powierzchni chrzęstnych zapewniających ruchomość w stawie.


Obrazowanie USG powierzchni chrzęstnych stawu łokciowego.

Budowa stawu łokciowego w wikipedii >>

Utworzono: poniedziałek, 13 grudzień 2004 08:00 Ostatnio zmieniony: czwartek, 02 kwiecień 2020 08:35
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
U pana doktora byłem pierwszy raz, jestem zadowolony. Szczegółowy wywiad, trafna diagnoza, konkretne zalecenia. Polecam (badanie wykonał doktor Krzysztof Miśkowiec, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Do gabinetu doktora Soleckiego trafiłam z polecenia i rzeczywiście nie zawiodłam się. Dokładnie oglądnął moją rękę, zbadał na każdą stronę, a następnie fachowo wyjaśnił co i jak. Na wszystkie pytania odpowiadał cierpliwie, rzeczowo i z poczuciem humoru. Dał konkretne zalecenia dalszego postępowania i przedstawił możliwe scenariusze w przyszłości. Lekarz bardzo kompetentny, a przy tym po prostu życzliwy człowiek. polecam z całego serca! (badanie wykonał doktor Tomasz Solecki, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Lekarz bardzo dobry. Interesuje się pacjentem, wywiad zrobiony bardzo profesjonalnie, przeprowadza dokładną diagnozę. Jest życzliwy i konkretny :) (badanie wykonał doktor Mateusz Gąciarz, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Z powodu częstych dolegliwości stawu barkowego i łokciowego Doktora znam od lat. Zawsze bezbłędna diagnoza i leczenie. Świetny lekarz i wspaniały człowiek. Zawsze świetnie i cierpliwie tłumaczy. (badanie wykonał doktor Tomasz Solecki, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Bardzo miły i rzeczowy lekarz. Dokładnie opisał mechanizm powstawania urazu,zastosował leczenie, dał wskazówki, czego unikać, by w przyszłości uraz nie nawracał. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Polecam (badanie wykonał doktor Tomasz Solecki, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG łokcia

220 zł

Wykonujemy USG łokcia prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Zaufali nam najlepsi
 • Wisła Kraków
 • Cracovia
 • Polski związek Lekkiejatletyki
 • AZS Kraków
 • Arka Gdynia
 • Korona Kielce
 • WKS
 • Sandecja
 • Wisła Płock
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Poszerz USG łokcia o konsultację specjalisty

 240zł   +110 zł

 UMÓW USG Z WIZYTĄ >>

Za dopłatą 110zł zamiast 240zł połączymy USG łokcia z badaniem klinicznym i konsultacją ortopedy specjalisty, który od razu będzie mógł rozpocząć leczenie.

Pakiet "USG z Wizytą" to kompleksowa usługa wykonywana przez lekarza specjalistę za jednym razem, w jednym gabinecie i w jednej, obniżonej cenie. Tak dbamy o Ciebie i Twój czas, a zapłacisz mniej tylko raz!

Zabiegi i leczenie

MagellanMagellan System firmy Arteriocyte

Podczas badania USG doświadczony lekarz ortopeda może diagnozować niepokojące zmiany zwyrodnieniowe z niezwykła precyzją. Jako lekarz specjalista, może on na miejscu zaproponować dalsze leczenie i wykonać małoinwazyjne zabiegi pod kontrolą USG domiejscowe podanie leku, usuwanie torbieli, usuwanie zwapnień. Dzięki zastosowaniu różnorodnych głowic USG ULTRAMEDICA wykonuje precyzyjne zbiegi pod kontrolą USG w Krakowie.

 Umów się ONLINE na USG łokcia w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG łokcia?
 Wybierz termin wizyty >>
Badania USG, Kraków
USG łokcia
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG łokcia, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.