USG ciąży 3D 4D kraków

USG w ciąży 3D 4D HDlive

opinie pacjentów: 41

Badanie dla kobiet od 18 lat.

USG Ciąży do 10. tyg. 270

USG 1 trymestr 3D 4D HDlive 360

USG 2 trymestr 3D 4D Hdlive 360

USG 3 trymestr 3D 4D Hdlive 360

Badanie dla kobiet od 18 lat.

USG Ciąży do 10. tyg. 270

USG 1 trymestr 3D 4D HDlive 360

USG 2 trymestr 3D 4D Hdlive 360

USG 3 trymestr 3D 4D Hdlive 360

Badania USG położnicze w ciąży

Każda mama spodziewająca się dziecka powinna poddać się badaniu USG minimum 3 razy w trakcie trwania ciąży. Ważne, aby te badania odbyły się w odpowiednim okresie każdego trymestru. Pozwala to lekarzowi na ocenę prawidłowego rozwoju płodu i zdiagnozowanie charakterystycznych dla danego okresu cech rozwojowych dziecka.

Główny cel badań USG stanowi jak najwcześniejsze wykrycie możliwych nieprawidłowości w rozwoju dziecka. W naszych gabinetach można wykonać każde z zalecanych badań przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i Polskie Towarzystwo Ginekologiczne techniką 3D, 4D z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury.

Badanie ultrasonograficzne powinno być wykonywane w poniższych okresach ciąży:

*wiek ciążowy w tygodniach liczy się od pierwszego dnia ostatniego krwawienia miesięcznego.

Umów się na wizytę USG, Kraków

Kasia z recepcji

Nie pamiętasz daty ostatniego okresu i nie wiesz, na które badanie USG się zapisać?

Umów wizytę u wybranego ginekologa, w czasie której lekarz przeprowadzi wywiad oraz podejmie decyzję o wykonaniu odpowiedniego badania USG.

Ginekolog Kraków - najbliższe terminy

USG ciąży 3D 4D HDlive, Kraków

Spis treści:

Badanie położnicze USG 3D

Badanie USG 3D pozwala zobaczyć dziecko w trzech wymiarach, lecz przestrzenny obraz widoczny na monitorze jest zatrzymany w czasie, nieruchomy. Wybrane fragmenty ciała dziecka można obracać na monitorze i oglądać z różnych stron. W efekcie w dokumentacji dostajemy zdjęcia dziecka w różnym jego ułożeniu.

Trójwymiarowe badanie USG HDlive 4D ciąży

Podstawą badania 4D jest ruchomy, trójwymiarowy obraz dziecka. Dzięki temu możemy „podglądać" maleństwo na żywo, jak się porusza, jakie robi miny. To tak jakby w brzuchu mamy zainstalować kamerę. Pamiątką po takiej wizycie będzie film nagrany podczas badania.

Położnictwo Ciąża I trymestr, USG ciąży, Kraków

USG ciąży, pierwszy trymestr, Kraków

USG płodu, Kraków

USG Ciąży, 11 tydzień, Kraków

USG Ciąży, 10 tydzień, Kraków

Badanie USG HDlive

Obrazowanie HDlive jest możliwe do zastosowania zarówno w badaniach USG 3D jak i 4D. Jest to technologia najnowszej generacji rekonstrukcji obrazu fal ultradźwiękowych na obraz przestrzenny. Umożliwia jeszcze większy realizm oglądanego obrazu. W trakcie przeprowadzania badania USG ciąży lekarz ma możliwość zmiany kierunku wirtualnego źródła światła padającego na obserwowane dziecko. Dzięki temu może z jeszcze większą dokładnością dokonywać stosownych obserwacji diagnostycznych i dzielić się nimi z pacjentką.

Badanie USG 3D i 4D ciąży jest wzruszającym przeżyciem zarówno dla przyszłej mamy jak i dla innych członków rodziny. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasze gabinety zaprojektowanie zostały specjalnie z myślą o obecności osoby towarzyszącej, tak, aby mogła w pełni uczestniczyć w badaniu.

USG w ciąży Kraków ULTRAMEDICA – nowoczesna aparatura USG

voluson e8 expert, USG Ciąży, Kraków

Aparatura jest wyposażona w spektrum specjalistycznych głowic ultrasonograficznych, 5 z nich wykorzystywanych jest w badaniach kobiet ciężarnych - cztery objętościowe głowice przezbrzuszne (2-5 MHz, 4-8 MHz, 2-8 MHz i 5-9 MHz) oraz jedna objętościowa, dopochwowa (5-9 MHz). Dzięki temu lekarz przeprowadzający badanie precyzyjnie dobiera rodzaj głowicy do grubości tkanki tłuszczowej, budowy ciała oraz zaawansowania ciąży badanej pacjentki w celu uzyskania obrazu najlepszej jakości, a co za tym idzie trafnej diagnozy.

Takie unikalne wyposażenie naszych pracowni stwarza możliwości diagnozy, która dokładnością i jakością spełnia najwyższe standardy ultrasonografii na światowym poziomie.

Prowadzenie ciąży, USG - kwalifikacje lekarzy ginekologów

W skład naszego zespół ginekologiczno-położniczego wchodzą wykwalifikowani specjaliści z długoletnim stażem potwierdzonym wieloma certyfikatami Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz londyńskiej Fundacji Medycyny Płodowej (FMF – Fetal Medicine Fundation). Wielu z nich angażuje się w badania naukowe stale poszerzając zakres swojej wiedzy. Ponadto nasza pracownia posiada przyznaną akredytację Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Poznaj nasz zespół ginekologów.

Kiedy USG wykryje ciążę?

Pary starające się o dziecko często pytają, kiedy najwcześniej można potwierdzić ciążę w badaniu USG. Pierwsze badanie USG pozwalające na wykrycie ciąży może zostać przeprowadzone 6 tygodni po pierwszym dniu ostatniej miesiączki. Wtedy można ocenić, czy doszło do zapłodnienia i rozwoju zarodka.

Przeczytaj więcej o USG do 10 tygodnia ciąży.

USG w ciąży - jak często wykonywać badanie?

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, aby diagnostyczne badania USG w ciąży były wykonywane w konkretnym okresie jej trwania:

 • USG 1 trymestru – między 11 a 13 tygodniem ciąży,
 • USG 2 trymestru (połówkowe) – między 18 a 22 tygodniem ciąży,
 • USG 3 trymestru – między 28 a 32 tygodniem ciąży.

Pozwala to na odniesienie wykonanych pomiarów do norm w danym okresie ciąży. W razie potrzeby lekarz ginekolog może zadecydować o częstszym przeprowadzaniu USG.

Czy badanie USG jest bezpieczne dla dziecka?

Nie wykazano żadnego szkodliwego wpływu fal ultradźwiękowych wykorzystywanych w USG na zdrowie płodu oraz matki. USG w ciąży można bez przeszkód powtarzać, jeśli tylko zdecyduje o tym lekarz.

USG w ciąży - jak się przygotować do badania?

Jeśli USG wykonuje się dopochwowo (badanie do 10 tygodnia ciąży oraz czasem badanie USG 1 trymestru) wskazane jest opróżnienie pęcherza moczowego przed badaniem.

USG przez powłoki brzuszne wykonuje się od 1 trymestru. Bycie na czczo nie jest konieczne. Przed USG ciąży przez brzuch można normalnie jeść i pić.

W razie kolejnej diagnostyki ultrasonograficznej należy zabrać ze sobą wyniki poprzednich USG ciąży.

Kobieta w ciąży trzymająca wynik badania USG

Ocena ryzyka wystąpienia wad genetycznych u dziecka w USG ciąży

USG w okresie ciąży powinno być wykonane przez każdą przyszłą mamę. Podczas badania genetycznego ocenia się, czy dziecko rozwija się prawidłowo - m.in. jest wykonywane celem wykluczenia wad wrodzonych serca płodu. Na podstawie różnych pomiarów i markerów ultrasonograficznych lekarz ginekolog jest w stanie ocenić ryzyko wystąpienia wad genetycznych, w tym cech wskazujących na zespół Downa. Podczas wizyty możliwe jest także wykrycie nieprawidłowości przebiegu ciąży - zmniejszenia objętości płynu owodniowego czy przedwczesnego skrócenia szyjki macicy.

Podczas kolejnych badań USG w okresie zarodkowym i odpowiednim trymestrze ciąży analizowane są m.in. stan pęcherzyków ciążowych, rozmiar zarodka, ocena czynności serca płodu, obecność kości nosowej, długość ciemieniowo-siedzeniowa , przezierność karku, kształt kończyn, twarzy, klatki piersiowej, ilość płynu owodniowego, sposób ułożenia przed porodem.

Lekarz ginekolog ocenia czy budowa anatomiczna płodu jest prawidłowa zależnie od wieku ciążowego. Szczegółowy spis ocenianych parametrów znajdziesz w USG danego okresu ciąży:

Opublikowano:

Poznaj opinie pacjentów

AK

Wspaniały lekarz z cudownym podejściem do pacjenta! Bardzo dokładnie i przystępnie przekazuje informacje. Polecamy serdecznie! (badanie wykonał doktor Marcin Zarawski, ocena ze ZnanyLekarz)

Julia L

Doktor Drygała dał mi się poznać na przestrzeni lat jako specjalista sympatyczny, troszczący się o dobro pacjentki i rzetelny. Nie ma sobie równych w badaniach USG ciąży, nawet płeć przewiduje wcześnie i bezbłędnie ;) Podczas konsultacji skrupulatny, woli zbadać dwa razy niż coś przeoczyć i za to go cenię. Nie jest to lekarz emocjonalny czy bardzo empatyczny, za to pomocny swoim spokojem i rzeczowym podejściem do sprawy. Zainteresowany losami pacjentki, chętnie odpowiada na pytania, bardzo polecam. (badanie wykonał doktor Bartosz Drygała, ocena ze ZnanyLekarz)

Sabina k.

Polecam badanie wykonane dokładnie, wizyta w miłej atmosferze, lekarz bardzo miły. Wszystkie parametry dokładnie wyjaśnione i zdjęcia pamiątkowe z USG (badanie wykonał doktor Bartosz Drygała, ocena ze ZnanyLekarz)

Anna W-S

Pani Doktor Waracka to specjalista godny polecenia. Wszystko podczas usg szczegolowo opisywala, odpowiedziala na wszystkie moje pytania. Polecam bez wahania:) (badanie wykonała doktor Weronika Waracka, ocena ze ZnanyLekarz)

Nina

Polecam doktora, opisuje dokładnie co robi w danym momencie. Normalna atmosfera, bez spinania. Polecam każdej kobiecie wizytę u Pana doktora na usg 3d/4d (badanie wykonał doktor Bartosz Drygała, ocena ze ZnanyLekarz)

Witas Agnieszka

Pan Doktor przeprowadził u mnie badanie I, II, III trymestru ciąży w Ultramedica. Następnie prowadził moją ciąże przez cały III trymestr oraz wykonał u mnie zabieg cc w Szpitalu Uniwersyteckim. Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy, doświadczenia oraz zaangażowania Pana Doktora. Pan Doktor ma bardzo szerokie doświadczenie w prowadzeniu najtrudniejszych przypadków ciąży, dlatego czułam, że trafiłam w dobre ręce. Pan Doktor zawsze odpisywał na moje wiadomości, wyjaśniał wątpliwości, szybko reagował w razie wykrycia nieprawidłowości. Opiekę Pana Doktora polecam szczególnie tym, którzy, podobnie jak ja, długo starały się o swój cud, i którym przez co zależy na jak najbardziej szczegółowych badaniach, działaniach profilaktycznych i szerokim doświadczeniu prowadzącego ciąże. Na pewno skorzystam z usług Pana Doktora podczas kolejnej ciąży. (badanie wykonał doktor Tomasz Łabiak, ocena ze ZnanyLekarz)

agatazaus85

Pan doktor jest profesjonalistą w każdym calu. Wyczerpuje tematy sam z siebie, wszystko tłumaczy i opowiada. A do tego atmosfera w czasie badania jest bardzo przyjemna. Jestem bardzo zadowolona.(badanie wykonał doktor Bartosz Drygała, ocena ze ZnanyLekarz)

Mrs_Angelika

USG zawsze wykonane jest profesjonalnie z omówieniem każdego szczegółu. Aby dotrzeć do p. Dr, każdorazowo pokonujemy 2tys km, ale warto, bo p. Dr świadczy usługi na najwyższym poziomie. Polecam. (badanie wykonał doktor Bartosz Drygała, ocena ze ZnanyLekarz)

sylwia.ryznar

Profesjonalny i miły, rozmawiał nie tylko ze mną, ale również z moim mężem (sprawcą :) co bardzo nam się spodobało.Odpowiadał na wszystkie pytania szczegółowo.Odwiedziłam wielu lekarzy,ale ten Pan doktor szczególnie zdobył moją sympatię. (badanie wykonał doktor Bartosz Drygała, ocena ze ZnanyLekarz)

Natalia B.

Doktor Bazański prowadzi moją pierwszą ciążę (jesteśmy już w połowie :)). Dzięki jego rzetelnemu i profesjonalnemu podejściu jestem spokojna o siebie i dziecko. Wszystko dokładnie tłumaczy, badania przeprowadza delikatnie, pomiędzy wizytami można kontaktować się z nim telefonicznie w razie wątpliwości. Do tego to bardzo sympatyczny i kulturalny lekarz. Serdecznie polecam. (badanie wykonał doktor Tomasz Bazanski, ocena ze ZnanyLekarz)

 • <<
 • <
 •  ... 
 • 1
 • 2
 • 3
 •  ... 
 • >
 • >>
spis
treści
Godziny otwarcia
Poniedziałek
7:30 - 20:30
Wtorek
7:30 - 20:30
Środa
7:30 - 20:30
Czwartek
7:30 - 20:30
Piątek
7:30 - 20:30
Sobota
7:30 - 14:00

Strona wykorzystuje pliki cookies. Zakres wykorzystania cookies znajdziesz na stronie polityka prywatności. Używając ustawień przeglądarki możesz zmienić sposób obsługi plików cookies.

Ups! Jesteś offline.