• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 16 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG ciąży - III trymestr, okołoporodoweTo już ostatnie badanie USG, jakie powinno się wykonać w trakcie trwania ciąży. Zwykle przeprowadza się je między 36. a 38. tygodniem ciąży.
Podczas tego badania sprawdzamy przede wszystkim czy dziecko jest w dobrej kondycji. Oceniamy między innymi objętość płynu owodniowego, napięcie mięśniowego dziecka, ruchy oddechowe i prawidłowe ruchy dziecka.
Podczas tego badania USG sprawdzamy także położenie dziecka i jego wagę, co może mieć wpływ na wybór sposobu porodu.

W przypadku ciąży mnogiej,
Określamy aktualne ułożenie dzieci względem siebie w brzuchu mamy. Jednak nigdy nie możemy mieć pewności, że ułożenie dzieci, układ pępowiny i inne czynniki nie zmienią się do ostatniej chwili porodu. Musimy o tym pamiętać, że nawet w czasie akcji porodowej może zmienić się wiele czynników.

Rekomendujemy wykonanie badania zgodnie z wewnętrznymi procedurami gabinetów Ultramedica, w tym celu przygotowaliśmy pakiety badań ciąży w których ostatnie badanie jest darmowe. Więcej>>

HDlive
Diagnostyka HDlive umożliwia obejrzenie w pełni ukształtowanego ciała dziecka w niespotykanych dotychczas szczegółach, więcej na ten temat>>

Utworzono: wtorek, 11 grudzień 2012 11:55 Ostatnio zmieniony: czwartek, 02 kwiecień 2020 08:33
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Serdecznie polecam. Do Pana Dr Labiaka trafiłam nieprzypadkowo. Po zgłębieniu informacji i opinii w internecie, z pełną świadomością oddałam się w Jego ręce. Podstawą wyboru P. Dr - dla mnie-, będącej w ciąży bliźniaczej było Jego doświadczenie (praca w Poradnii Patologii Ciąży, gdzie spotyka się z różnymi ciężkimi przypadkami ciąż), kompetencja, skrupulatność, poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość kontaktu z Nim w każdej sytuacji. Każda z wymienionych cech zgadza się co do joty. Obecnie jestem w 32 tyg. ciąży, na każdej wizycie czuje się "zaopiekowana", wszystkie moje informacje o dolegliwościach i badania (których jest sporo, muszą być zrobione, "nie ma zmiłuj") są skrupulatnie weryfikowane, a jeśli wyników badań nie mam przy sobie bo nie zdążyłam odebrać, muszą być obowiązkowo przesłane na prywatny numer telefonu Pana Dr lub maila, jak tylko je otrzymam. Pan Dr zawsze odpowiada na moje sms, w każdej chwili mogę do Niego zadzwonić, a jeśli akurat jest zajęty chwilę później zawsze odpisze lub oddzwoni.Sama doskonale rozumiem ten stan rzeczy i powiem więcej: jest to dla mnie dużym pozytywem, że w trakcie mojej wizyty Dr Labiak odpisuje na sms lub odbiera telefon od pacjentek, jeśli zachodzi taka konieczność, ponieważ nie jest lekarzem "na wyłączność", ma na głowie inne kobiety będące w ciąży, które w danym momencie być może rodzą lub potrzebują od niego niezbędnej pomocy. Świadczy to tylko o tym, że jest zaangażowany, w każdej chwili można na niego liczyć i kultura wymaga tego aby nie komentować takich incydentów, ponieważ być może za chwilę same znajdziemy się w podobnej sytuacji i będziemy pilnie potrzebowały się z Nim skontaktować. Nie wymagam od lekarza ginekologa, który podejmuje poważne decyzje i się pod nimi podpisuje: relaksacyjnej wizyty, psychoterapii lub pogaduszek tylko jasnej oceny sytuacji, skrupulatnej weryfikacji badań i poczucia bezpieczeństwa. Sama będąc pacjentka Poradnii Patologii Ciąży, obserwuje tempo i szybkość podejmowania niejednokrotnie ciężkich decyzji dlatego tym bardziej cenię Jego pracę. Podsumowując: nie interesują mnie inne cechy charakteru Pana Dr poza profesjonalizmem, doświadczeniem i zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa, czego jestem pewna również w kolejnych tygodniach ciąży i na ostatniej prostej podczas rozwiązania. Pozdrawiam i polecam jeszcze raz. (badanie wykonał doktor Tomasz Bazański, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pan Doktor prowadzi moją pierwszą ciążę. Jestem obecnie w siódmym miesiącu ciąży i jestem bardzo zadowolona z opieki dr Łabiaka nade mną i nad Urszulką :)Przez pierwszych kilka tygodni ciąży prowadził mnie inny lekarz, potem trafiłam do dr Tomasza. Mimo, że po pierwszej wizycie miałam trochę obaw, że będzie sztywno podczas naszych spotkań, stwierdziłam, że może warto dać doktorowi szansę. Muszę powiedzieć, że z czasem jest coraz lepiej i lekarz potrafi też zażartować :DAle wracając do meritum, pod opieką Doktora czuję się bezpiecznie, w razie trudnych sytuacji, złych wyników zawsze mogę zadzwonić i wiem, że on odbierze i coś zaradzi. A konkretnie, podczas jednej z wizyt zaczęłam drapać się po brzuchu. Doktor od razu skierował mnie na badanie prób wątrobowych i kwasów żółciowych, podejrzewając, że może to być cholestaza ciężarnych. Następnego dnia, gdy okazało się, że próby wątrobowe rzeczywiście były podwyższone, zadzwoniłam do Lekarza, a onkazał zgłosić się od razu na oddział do szpitala na Kopernika. Chociaż lekarze w szpitalu wykluczyli cholestazę, bo kwasy żółciowe były w normie, to dr Łabiak nadal drążył. Chciał dowiedzieć się dlaczego w takim razie próby były podwyższone. Zlecał mi kolejne badania, skierował mnie do Poradni Hepatologicznej. Obecnie jestem przed wizytą kontrolną w poradni, ale wiem, że wszystko jest w porządku, a mój lekarz ginekolog nad wszystkim czuwa. Ponadto podczas jednego z badań USG zauważył, że główka dziecka jest trochę mniejsza od reszty ciała i choć zaznaczył, że pewnie jest to uzależnione też od mojej budowy i tego że sama nie mam dużej głowy, to zlecił mi kolejne badanie kontrolne po tygodniu i jeszcze u jednego innego specjalisty, żeby opinia była bardziej obiektywna. Podsumowując, naprawdę polecam. Nie ma co się zrażać małomównością lekarza na początku, on jest bardzo skupiony na tym co robi, zależy mu na swoich pacjentkach i dlatego jest DOBRYM LEKARZEM!
(badanie wykonał doktor Tomasz Łabiak, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Jestem bardzo zadowolona z faktu, że to Doktor Łabiak prowadził moją ciążę. Każda wizyta wiązała się z wywiadem i badaniem, dzięki czemu miałam poczucie, że ewentualne nieprawidłowości zostaną na czas wykryte. Jeśli wyniki badań były niepokojące Doktor zawsze zlecał dodatkowe, pogłębione badania - nigdy nie byłam pod tak szczegółową kontrolą lekarską. Każde USG w ciąży było wykonywane dokładnie, bez pośpiechu.Zgadzam się, że Pan Doktor nie jest bardzo rozmowny, ale w lekarzu nie szukam partnera do pogawędek tylko specjalisty i w tym względzie nigdy się nie zawiodłam. Jeśli miałam jakiekolwiek pytania czy wątpliwości były one merytorycznie rozwiewane, należało tylko podzielić się nimi głośno. Jeśli jednak komuś zależy na bardziej swobodnej atmosferze to wystarczy wyjść z inicjatywą.Niewątpliwym plusem Doktora Łabiaka jest kontakt poza wizytami. Nigdy nie zostałam bez pomocy. Nawet jeśli Pan Doktor nie mógł rozmawiać w danym momencie to oddzwaniał lub odpisywał w wolnej chwili. Miałam poczucie, że w każdej chwili mogę zwrócić się do Niego o pomoc.Jedyne na co należy zwrócić uwagę we współpracy z Doktorem to formalności - przy tak dużej liczbie pacjentek zdarzały się błędy np. w drukach L4 czy na receptach.Podsumowując polecam Doktora Łabiaka jako świetnego fachowca, o dużym doświadczeniu i wiedzy merytorycznej. Zamierzam kontynuować swoje leczenie i konsultacje ginekologiczne u tego lekarza, a j jeśli będę planować kolejną ciążę, chciałabym, żeby była przez Niego prowadzona.
(badanie wykonał doktor Tomasz Łabiak, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Polecam!!Pani Doktor przemiła ciepła sympatyczna , i do tego rzetelna wiedza, cierpliwość dla pacjenta i jego rodziców z nadmiarem nie koniecznie łatwych pytań niewyczerpana ! Jesteśmy zachwyceni wizytą u Pani Doktor w gabinetach Ultramedica, polecamy! Rodzice i i miesięczna Helenka !
(badanie wykonał doktor Justyna Michalczak, ocena ze ZnanyLekarz)

Cena badania USG ciąży - III trymestr, okołoporodowe

320 zł

Wykonujemy USG ciąży - III trymestr, okołoporodowe prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Prowadzenie ciąży

Prowadzenie ciąży z badaniami USG 3D, 4D oraz HDlive w Ultramedica USG, Kraków
Zadbamy o Ciebie i dziecko w każdym momencie trwania ciąży.
Decydując się na prowadzenie ciąży przez jednego z naszych specjalistów ginekologi i położnictwa za kolejne wizyty zapłacisz mniej.

 Umów się ONLINE na USG ciąży - III trymestr, okołoporodowe w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG ciąży - III trymestr, okołoporodowe?
 Wybierz termin wizyty >>
USG ciąży - III trymestr, okołoporodowe
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG ciąży - III trymestr, okołoporodowe, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.