• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 16 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkoweBadanie USG genetyczne połówkowe zalecane jest między 16. a 20. tygodniem ciąży. Jest to najlepszy moment na wykrycie lub wykluczenie wad i nieprawidłowości rozwoju u dziecka takich jak: rozszczep kręgosłupa, rozszczep podniebienia, wady serca. Dzięki temu badaniu możliwe jest wykrycie większości wad u dziecka łącznie z zespołem Down'a.

Chcąc oszacować ryzyko występowania zespołu Down'a pod szczególną uwagę bierzemy:

 • ocenę fałdu karkowego,
 • stopień rozwoju kości nosowej,
 • ocenę grubości tkanki podskórnej na nosie,
 • długość kości udowej i ramieniowej,
 • ocenę profilu twarzy,
 • ocenę pracy serca wraz z zastawką trójdzielną.

 

Podczas badania szczegółowo analizujemy także: mózg i rdzeń kręgowy, kręgosłup i kończyny, jamę brzucha wraz z żołądkiem, jelitami, nerkami i pęcherzem moczowym, ciągłość powłok jamy brzucha, przyczep brzuszny i łożyskowy pępowiny, lokalizację łożyska, ilość wód płodowych oraz płeć dziecka.

Przykładamy wielką wagę do trafnej diagnozy, poświęcając na dojście do niej niezbędną ilość czasu.
W przypadku zdiagnozowania podwyższonego ryzyka występowania wad wrodzonych kierujemy pacjentkę do specjalistycznych ośrodków referencyjnych, których wyposażenie i zaplecze medyczne gwarantują jej profesjonalną opiekę i najlepsze warunki do przeprowadzenia ewentualnych dalszych badań diagnostycznych.

 

Archiwum

Poniżej przestawiamy archiwalne materiały wykonane przy użyciu starej aparatury GE Voluson 730

 

Przykładowe filmy z USG II trymestru wykonywanych w gabinetach Ultramedica:


Film: Obraz przestrzenny i trójpłaszczyznowy serca płodu w trybie STIC - USG 4D DiagnoSTIC


Film: Kość Nosowa w projekcji USG 3D - 360 stopni


Film: Głowa i tułów płodu w trybie VCI-C USG 3D

Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że badania USG genetyczne ciąży są metodami ułomnymi, w odniesieniu do najnowszych możliwości diagnostyki wad genetycznych, opierającymi się na wyliczeniach, które w około 5% stanowią nadreprezentatywność. Oznacza to, że 5 na 100 badanych kobiet może dowiedzieć się o istnieniu wady genetycznej swojego dziecka podczas gdy w rzeczywistości jest ono zdrowe. Co więcej zazwyczaj kobiety te kierowane są na dalsze badania nieinwazyjne i inwazyjne, które wiążą się z dużym ryzykiem komplikacji, a nawet poronieniem.

 

Utworzono: wtorek, 11 grudzień 2012 11:09 Ostatnio zmieniony: środa, 31 sierpień 2016 23:29
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Badanie przeprowadzone bardzo starannie, dokładnie i bez pośpiechu, w miłej atmosferze. O wszystko można było zapytać i uzyskać rzeczową odpowiedź. Bardzo polecam! (badanie wykonał doktor Tomasz Bazański, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Polecam tego specjalistę.Jestem stała pacjentka Dr Labiaka.Podczas wizyt każda pacjentka moze liczyć na indywidualne podejście oraz poświęcenie dużo czasu i uwagi.W razie wątpliwości Pan Dr zleca dodatkowe badania oraz konsultacje,chętnie i szczegółowe odpowiada na pytania.Udostepnia prywatny numer telefonu,w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości .Pan Dr jest człowiekiem niezwykle kulturalnym,a co najważniejsze w pełni kompetentnym specjalista.I to nie tylko moje zdanie.Ja i moje znajome znalazlysmy juz swojego lekarza.Dziekujemy Panie doktorze.
(badanie wykonał doktor Tomasz Łabiak, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Jedyny lekarz, który skierował mnie jakiekolwiek badania podczas zażywania antykoncepcji hormonalnej, gdzie wizyty u innych kończą się na wypisaniu recepty. Bez zawahania wybrałam go do prowadzenia ciąży, teraz prowadzi drugą. Nie bagatelizuje absolutnie żadnych objawów. Zleca dużo badań, w razie potrzeby kieruje na konsultacje do innych specjalistów. Kiedy pojawił się problem, przyjął również w szpitalu. Z czystym sumieniem mogę polecić tego lekarza, bo wiem, że jak coś się będzie działo to mogę do niego przyjść. Jestem jego pacjentką od kilku lat i śmiało mogę powiedzieć, że widać postęp w umiejętnościach interpersonalnych :)
(badanie wykonał doktor Tomasz Łabiak, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
DOSKONAŁY SPECJALISTA, wspaniały człowiek. Pan Doktor Łabiak prowadził moją ciążę. Ciąża od początku była ciążą wysokiego ryzyka (bliźniaki). Dzięki Doktorowi wszystko skończyło się dobrze i jestem mamą dwóch dziewczynek, które niedługo kończą 9 miesięcy i rozwijają się wspaniale. Moja ciąża była prowadzona bez zarzutów. Każda wizyta była bardzo szczegółowa. Uważam też, że Pan Doktor jest wybitnym specjalistą od USG. Moje dzieci od początku były pod jego okiem i każda, nawet najmniejsza niejasność nie została bez wyjaśnienia. Muszę przyznać, że Pan Doktor się nie poddawał (a zadanie było bardzo trudne, bo dwójka do zbadania). Badał do skutku. Czasem ja miałam już dość. WIELKA CIERPLIWOŚĆ! Zlecane badania, jeśli wynik niejasny - badania powtarzane. Zawsze było dla mnie miejsce na wizytę i na kolejne USG. Również po rozwiązaniu zostałam pod opieką Doktora i chodzę tylko do niego, dzięki czemu jestem spokojna o swoje zdrowie. Uważam Pana Doktora za cudownego człowieka i lekarza. Polecam go z czystym sumieniem każdej przyszłej mamie, która chce zadbać o swoje maleństwo od samego początku. Jeśli chce pogadać to polecam kawę z przyjaciółką!!!
(badanie wykonał doktor Tomasz Łabiak, ocena ze ZnanyLekarz)

Cena badania USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe

290 zł

Wykonujemy USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Płać mniej za USG Ciąży

Wykonując teraz kolejne badania zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne przeprowadzane zgodnie z najwyższymi standardami zapłacisz mniej!

 • Drugie badanie ciąży – 10% taniej
 • Trzecie badanie ciąży – 20% taniej
 • Czwarte badanie ciąży – 30% taniej

Podany % zniżki zostanie odliczony
od standardowej ceny usługi po wizycie.

Prowadzenie ciąży

Prowadzenie ciąży z badaniami USG 3D, 4D oraz HDlive w Ultramedica USG, Kraków
Zadbamy o Ciebie i dziecko w każdym momencie trwania ciąży.
Decydując się na prowadzenie ciąży przez jednego z naszych specjalistów ginekologi i położnictwa za kolejne wizyty zapłacisz mniej.

 Umów się ONLINE na USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe?
 Wybierz termin wizyty >>
USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.