• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 16 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkoweBadanie USG genetyczne połówkowe zalecane jest między 16. a 20. tygodniem ciąży. Jest to najlepszy moment na wykrycie lub wykluczenie wad i nieprawidłowości rozwoju u dziecka takich jak: rozszczep kręgosłupa, rozszczep podniebienia, wady serca. Dzięki temu badaniu możliwe jest wykrycie większości wad u dziecka łącznie z zespołem Down'a.

Chcąc oszacować ryzyko występowania zespołu Down'a pod szczególną uwagę bierzemy:

  • ocenę fałdu karkowego,
  • stopień rozwoju kości nosowej,
  • ocenę grubości tkanki podskórnej na nosie,
  • długość kości udowej i ramieniowej,
  • ocenę profilu twarzy,
  • ocenę pracy serca wraz z zastawką trójdzielną.

 

Podczas badania szczegółowo analizujemy także: mózg i rdzeń kręgowy, kręgosłup i kończyny, jamę brzucha wraz z żołądkiem, jelitami, nerkami i pęcherzem moczowym, ciągłość powłok jamy brzucha, przyczep brzuszny i łożyskowy pępowiny, lokalizację łożyska, ilość wód płodowych oraz płeć dziecka.

Przykładamy wielką wagę do trafnej diagnozy, poświęcając na dojście do niej niezbędną ilość czasu.
W przypadku zdiagnozowania podwyższonego ryzyka występowania wad wrodzonych kierujemy pacjentkę do specjalistycznych ośrodków referencyjnych, których wyposażenie i zaplecze medyczne gwarantują jej profesjonalną opiekę i najlepsze warunki do przeprowadzenia ewentualnych dalszych badań diagnostycznych.

 

Archiwum

Poniżej przestawiamy archiwalne materiały wykonane przy użyciu starej aparatury GE Voluson 730

 

Przykładowe filmy z USG II trymestru wykonywanych w gabinetach Ultramedica:


Film: Obraz przestrzenny i trójpłaszczyznowy serca płodu w trybie STIC - USG 4D DiagnoSTIC


Film: Kość Nosowa w projekcji USG 3D - 360 stopni


Film: Głowa i tułów płodu w trybie VCI-C USG 3D

Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że badania USG genetyczne ciąży są metodami ułomnymi, w odniesieniu do najnowszych możliwości diagnostyki wad genetycznych, opierającymi się na wyliczeniach, które w około 5% stanowią nadreprezentatywność. Oznacza to, że 5 na 100 badanych kobiet może dowiedzieć się o istnieniu wady genetycznej swojego dziecka podczas gdy w rzeczywistości jest ono zdrowe. Co więcej zazwyczaj kobiety te kierowane są na dalsze badania nieinwazyjne i inwazyjne, które wiążą się z dużym ryzykiem komplikacji, a nawet poronieniem.

 

Utworzono: wtorek, 11 grudzień 2012 11:09 Ostatnio zmieniony: czwartek, 02 kwiecień 2020 08:33
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Świetny ginekolog! Wszystko objaśnione. Pełne zaangażowanie lekarza. Widać, ze Pan doktor wybrał odpowiedni zawód (badanie wykonał doktor Bartosz Drygała, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Trafiłam do doktora z polecenia i jestem 100%-two zadowolona. Pan doktor opisuje dokładnie co robi w danym momencie. Atmosfera super luźna. Polecam każdej kobiecie wizytę u Pana doktora. (badanie wykonał doktor Bartosz Drygała, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Badanie przeprowadzone bardzo starannie, dokładnie i bez pośpiechu, w miłej atmosferze. O wszystko można było zapytać i uzyskać rzeczową odpowiedź. Bardzo polecam! (badanie wykonał doktor Tomasz Bazański, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Polecam tego specjalistę.Jestem stała pacjentka Dr Labiaka.Podczas wizyt każda pacjentka moze liczyć na indywidualne podejście oraz poświęcenie dużo czasu i uwagi.W razie wątpliwości Pan Dr zleca dodatkowe badania oraz konsultacje,chętnie i szczegółowe odpowiada na pytania.Udostepnia prywatny numer telefonu,w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości .Pan Dr jest człowiekiem niezwykle kulturalnym,a co najważniejsze w pełni kompetentnym specjalista.I to nie tylko moje zdanie.Ja i moje znajome znalazlysmy juz swojego lekarza.Dziekujemy Panie doktorze.
(badanie wykonał doktor Tomasz Łabiak, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Jedyny lekarz, który skierował mnie jakiekolwiek badania podczas zażywania antykoncepcji hormonalnej, gdzie wizyty u innych kończą się na wypisaniu recepty. Bez zawahania wybrałam go do prowadzenia ciąży, teraz prowadzi drugą. Nie bagatelizuje absolutnie żadnych objawów. Zleca dużo badań, w razie potrzeby kieruje na konsultacje do innych specjalistów. Kiedy pojawił się problem, przyjął również w szpitalu. Z czystym sumieniem mogę polecić tego lekarza, bo wiem, że jak coś się będzie działo to mogę do niego przyjść. Jestem jego pacjentką od kilku lat i śmiało mogę powiedzieć, że widać postęp w umiejętnościach interpersonalnych :)
(badanie wykonał doktor Tomasz Łabiak, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe

320 zł

Wykonujemy USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Prowadzenie ciąży

Prowadzenie ciąży z badaniami USG 3D, 4D oraz HDlive w Ultramedica USG, Kraków
Zadbamy o Ciebie i dziecko w każdym momencie trwania ciąży.
Decydując się na prowadzenie ciąży przez jednego z naszych specjalistów ginekologi i położnictwa za kolejne wizyty zapłacisz mniej.

 Umów się ONLINE na USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe?
 Wybierz termin wizyty >>
USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG genetyczne ciąży - II trymestr, połówkowe, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.