• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 14 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG jamy brzusznej dzieciWskazaniem do badań USG jamy brzusznej są schorzenia wątroby, pęcherzyka i dróg żółciowych, śledziony, nerek oraz pęcherza moczowego. Badanie USH brzucha jest również pomocne w rozpoznawaniu schorzeń jelit i wyrostka robaczkowego, guzów i zaburzeń rozwojowych.

Badanie USG jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Przeprowadzenie badania u dzieci jest jednak bardziej czasochłonne w porównaniu z diagnostyką pacjentów dorosłych. Dzieci są często ruchliwe, niespokojne, boją się dużej aparatury, wymaga więc to dłuższej rozmowy z pacjentem lub z jego rodzicami i uspokojenia dziecka.

Bezpieczeństwo

USG jamy brzusznej jest metodą diagnostyczną wykorzystującą ultradźwięki do obrazowania narządów wewnętrznych. W metodzie tej nie stosuje się promieniowania jonizującego (promieni rentgenowskich) co powoduje, że badanie to jest nieszkodliwe i można je wielokrotnie powtarzać. Wykorzystanie nowych technologii takich jak badania dopplerowskie czy badania wykorzystujące obrazowanie przestrzenne (USG 4D, 3D) dodatkowo zwiększyło efektywność tej metody diagnostycznej. Z tych też powodów badanie USG jest podstawowym badaniem obrazowym pomocnym w diagnostyce narządów miąższowych jamy brzusznej u noworodków, niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Przygotowanie do badania

Dzieci u których planowane jest wykonanie badania jamy brzusznej, powinny być specjalnie przygotowane. U starszych dzieci zaleca się by badanie wykonane było na czczo lub 6 godzin po ostatnim posiłku. Około dwóch godzin przed badaniem należy dziecko napoić płynami obojętnymi (woda mineralna niegazowana, herbata) po pozwala na wypełnienie pęcherza moczowego pozwalając pełną ocenę narządów miednicy. U niemowląt badanie powinno być wykonane przed kolejnym karmieniem.

Utworzono: czwartek, 13 grudzień 2012 00:50 Ostatnio zmieniony: niedziela, 24 marzec 2019 11:56
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Zdecydowanie polecam! Wizyta u Pana Doktora Kwaska to pełen profesjonalizm i komfortowa atmosfera. Doktor ma świetny kontakt zarówno z małym dzieckiem, jak i rodzicem, badanie przebiega bardzo dokładnie, a dziecko czuje się bezpiecznie. Doktor omawia szczegółowo wyniki i rzeczowo wyjaśnia wszelkie wątpliwości. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Rzeczowa wizyta, z dużą dawką informacji i doskonałym podejściem do niełatwej pacjentki :) Polecam zarówno Pana Doktora jak i gabinet. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Świetne podejście do dziecka, które za zwyczaj jest bardzo negatywnie nastawione do wszelakich badań lekarskich. Samo badanie (usg brzucha) przeprowadzone dokładnie i w miłej atmosferze. Pan doktor pokierował nas również dalej. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Bardzo dobry kontakt z dzieckiem, badanie odbyło się niejako przy okazji pogawędki. Rzetelna informacja dla rodzica. Lekarz wart polecenia. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Polecam Pana Doktora. Serdecznie dziękuję za profesjonalne badanie w miłej atmosferze. Dziękuję. Mama Martyny (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG jamy brzusznej dzieci

160 zł

Wykonujemy USG jamy brzusznej dzieci prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.
Gwarancja jakości
  • Zawsze zgodnie ze standardami
  • Zawsze certyfikowany diagnosta
  • Zawsze pełna dokumentacja
  • Zawsze z użyciem najlepszej dostępnej wiedzy
  • Zawsze na najlepszym sprzęcie
  • Zawsze pełen komfort pacjenta

Konsultacje ortopedii dziecięcej z USG taniej!

Teraz umawiając się na konsultację ze specjalistą ortopedii dziecięcej możesz podczas jednej wizyty wykonać badania USG taniej.

 Umów się ONLINE na USG jamy brzusznej dzieci w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG jamy brzusznej dzieci?
 Wybierz termin wizyty >>
USG jamy brzusznej dzieci
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG jamy brzusznej dzieci, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.