• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 14 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG jamy brzusznej dzieciWskazaniem do badań USG jamy brzusznej są schorzenia wątroby, pęcherzyka i dróg żółciowych, śledziony, nerek oraz pęcherza moczowego. Badanie USH brzucha jest również pomocne w rozpoznawaniu schorzeń jelit i wyrostka robaczkowego, guzów i zaburzeń rozwojowych.

Badanie USG jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Przeprowadzenie badania USG u dzieci jest jednak bardziej czasochłonne w porównaniu z diagnostyką pacjentów dorosłych. Dzieci są często ruchliwe, niespokojne, boją się dużej aparatury, wymaga więc to dłuższej rozmowy z pacjentem lub z jego rodzicami i uspokojenia dziecka.

Bezpieczeństwo

USG jamy brzusznej jest metodą diagnostyczną wykorzystującą ultradźwięki do obrazowania narządów wewnętrznych. W metodzie tej nie stosuje się promieniowania jonizującego (promieni rentgenowskich) co powoduje, że badanie to jest nieszkodliwe i można je wielokrotnie powtarzać. Wykorzystanie nowych technologii takich jak badania dopplerowskie czy badania wykorzystujące obrazowanie przestrzenne (USG 4D, 3D) dodatkowo zwiększyło efektywność tej metody diagnostycznej. Z tych też powodów badanie USG jest podstawowym badaniem obrazowym pomocnym w diagnostyce narządów miąższowych jamy brzusznej u noworodków, niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Przygotowanie do badania

Dzieci u których planowane jest wykonanie badania USG jamy brzusznej, powinny być specjalnie przygotowane. U starszych dzieci zaleca się by badanie wykonane było na czczo lub 6 godzin po ostatnim posiłku. Około dwóch godzin przed badaniem należy dziecko napoić płynami obojętnymi (woda mineralna niegazowana, herbata) po pozwala na wypełnienie pęcherza moczowego pozwalając pełną ocenę narządów miednicy. U niemowląt badanie powinno być wykonane przed kolejnym karmieniem.

Utworzono: czwartek, 13 grudzień 2012 00:50 Ostatnio zmieniony: środa, 31 sierpień 2016 23:27
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Serdecznie polecam Pana Doktora. Ma znakomite podejście do małych pacjentów. W sposób rzeczowy informuje rodziców o sytuacji. W gabinecie panuje miła atmosfera. W razie potrzeby na pewno ponowimy wizytę. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Lekarz bardzo kontaktowy, przyjazny. Idealny dla wstydliwych, lękliwych dzieci. Zagaduje i rozbawia w przyjemny sposób. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pani doktor bardzo miła i kompetentna. Wyjaśniała i odpowiadała na pytania w sposób prosty i przejrzysty. Bardzo polecam.
(badanie wykonał doktor Magdalena Woch-Trojanowska, ocena ze ZnanyLekarz)

Cena badania USG jamy brzusznej dzieci

160 zł

Wykonujemy USG jamy brzusznej dzieci prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.
Gwarancja jakości
  • Zawsze zgodnie ze standardami
  • Zawsze certyfikowany diagnosta
  • Zawsze pełna dokumentacja
  • Zawsze z użyciem najlepszej dostępnej wiedzy
  • Zawsze na najlepszym sprzęcie
  • Zawsze pełen komfort pacjenta

Konsultacje ortopedii dziecięcej z USG taniej!

Teraz umawiając się na konsultację ze specjalistą ortopedii dziecięcej możesz podczas jednej wizyty wykonać badania USG taniej.

 Umów się ONLINE na USG jamy brzusznej dzieci w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG jamy brzusznej dzieci?
 Wybierz termin wizyty >>
USG jamy brzusznej dzieci
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG jamy brzusznej dzieci, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.