• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
  • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
  • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
  • 16 lat USG 3D w Krakowie
  • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG jamy brzusznej dzieciWskazaniem do badań USG jamy brzusznej są schorzenia wątroby, pęcherzyka i dróg żółciowych, śledziony, nerek oraz pęcherza moczowego. Badanie USH brzucha jest również pomocne w rozpoznawaniu schorzeń jelit i wyrostka robaczkowego, guzów i zaburzeń rozwojowych.

Badanie USG jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne. Przeprowadzenie badania u dzieci jest jednak bardziej czasochłonne w porównaniu z diagnostyką pacjentów dorosłych. Dzieci są często ruchliwe, niespokojne, boją się dużej aparatury, wymaga więc to dłuższej rozmowy z pacjentem lub z jego rodzicami i uspokojenia dziecka.

Bezpieczeństwo

USG jamy brzusznej jest metodą diagnostyczną wykorzystującą ultradźwięki do obrazowania narządów wewnętrznych. W metodzie tej nie stosuje się promieniowania jonizującego (promieni rentgenowskich) co powoduje, że badanie to jest nieszkodliwe i można je wielokrotnie powtarzać. Wykorzystanie nowych technologii takich jak badania dopplerowskie czy badania wykorzystujące obrazowanie przestrzenne (USG 4D, 3D) dodatkowo zwiększyło efektywność tej metody diagnostycznej. Z tych też powodów badanie USG jest podstawowym badaniem obrazowym pomocnym w diagnostyce narządów miąższowych jamy brzusznej u noworodków, niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Przygotowanie do badania

Dzieci u których planowane jest wykonanie badania jamy brzusznej, powinny być specjalnie przygotowane. U starszych dzieci zaleca się by badanie wykonane było na czczo lub 6 godzin po ostatnim posiłku. Około dwóch godzin przed badaniem należy dziecko napoić płynami obojętnymi (woda mineralna niegazowana, herbata) po pozwala na wypełnienie pęcherza moczowego pozwalając pełną ocenę narządów miednicy. U niemowląt badanie powinno być wykonane przed kolejnym karmieniem.

Utworzono: czwartek, 13 grudzień 2012 00:50 Ostatnio zmieniony: czwartek, 02 kwiecień 2020 09:47
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Świetny lekarz u którego wiedza idzie w parze z empatią do małego pacjenta :) Byliśmy drugi raz z synkiem na wizycie i drugi raz lekarz wytłumaczył w sposób przystępny niepokojące nas problemy u dziecka. Dziękujemy. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pan doktor ma znakomite podejście do młodych pacjentów :) O wiedzy merytorycznej i szczegółowym opisie badania nawet nie wspominam bo to oczywiste. (badanie wykonał doktor Paweł Kwasek, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Świetny, bardzo dokładny i profesjonalny lekarz z doskonałym podejściem do dzieci. Spokojnie tłumaczył co widać na monitorze i odpowiadał na każde pytanie oraz watpliwości rodzica i dziecka. Rzeczowo i bez stresu. Szczerze polecam! (badanie wykonał doktor Rafał Łuczyński, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Dzisiaj robilismy badanie usg jamy brzusznej dziecka.Bylam mile zaskoczona wspanialym podejsciem pana doktora do coreczki.W jednej chwili przestala sie bac i badanie odbylo sie w milej i spokojnej atmosferze.Lecz najwazniejszym atutem p.doktora jest jego profesjonalizm.Bardzo dokladny,rzeczowy i znajacy sie.Bylam mile zaskoczona.Oby takich diagnostow bylo wiecej! Polecam kazdemu kto boryka sie z ustaleniem prawidlowej diagnozy! (ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Polecam; Pan Doktor zainteresował mojego ruchliwego 3-latka, na tyle, że leżał spokojnie przez całe badanie - dostał dużo zdjęć swojego brzuch:) Pełny, szczegółowy opis badania, a nie tylko 3 zdania, że wszystko w normie. (badanie wykonał doktor Andrzej Fedak, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG jamy brzusznej dzieci

190 zł

Wykonujemy USG jamy brzusznej dzieci prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.
Gwarancja jakości
  • Zawsze zgodnie ze standardami
  • Zawsze certyfikowany diagnosta
  • Zawsze pełna dokumentacja
  • Zawsze z użyciem najlepszej dostępnej wiedzy
  • Zawsze na najlepszym sprzęcie
  • Zawsze pełen komfort pacjenta

Konsultacje ortopedii dziecięcej z USG taniej!

Teraz umawiając się na konsultację ze specjalistą ortopedii dziecięcej możesz podczas jednej wizyty wykonać badania USG taniej.

 Umów się ONLINE na USG jamy brzusznej dzieci w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG jamy brzusznej dzieci?
 Wybierz termin wizyty >>
USG jamy brzusznej dzieci
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG jamy brzusznej dzieci, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.