• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 16 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG stawu biodrowego (USG biodra)

USG biodra,stawu biodrowego, KrakówUSG biodra,stawu biodrowego, Kraków© 2015


Badanie USG stawu biodrowego u dorosłych umożliwia ocenę ewentulanej obecności płynu w stawie biodrowym. Jest to także badanie pomocnicze przy diagnostyce zapalenia stawu. Badanie płynu w okolicy krętarza większego jest istotne w zespole trzaskającego biodra. Ponadto przy pomocy USG bioder możliwa jest ocena zarysów kostnych elementów stawu biodrowego - przede wszystkim kości udowej (wykluczenie nierówności i nawarstwień kostnych procesów zapalnych w zakresie dostępnym w badaniu).
Warunki badania USG BIODRA

Należy pamiętać, iż wartość diagnostyczna badania ultrasonograficznego (USG) bioder dorosłych jest uzależniona od warunków anatomicznych i nie stanowi jedynej metody służącej ich ocenie (jest traktowana jako metoda pomocnicza celem szybkiej oceny dużych patologii stawowych w tej okolicy). Dlatego warto zwrócić uwagę, że badania USG stawu biodrowego przeprowadzają doświadczeni ortopedzi, których kwalifikacje umożliwiają wykonanie na miejscu pełnej diagnostyki (w pakiecie WIZYTA + USG).


Film: Obrazowanie stawu biodrowego dorosłego 2D - USG biodra, Kraków 2006, Ultramedica

BUDOWA stawu biodrowego - wikipedia >>

Utworzono: czwartek, 13 grudzień 2012 00:05 Ostatnio zmieniony: czwartek, 02 kwiecień 2020 08:35
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
 
 
5.0
Polecam Pana doktora Miśkowca, jest bardzo pomocny, profesjonalny i zależy mu na dobrze pacjenta, jeśli zajdzie taka potrzeba, na pewno wybiorę się do Pana doktora ponownie. (badanie wykonał doktor Krzysztof Miśkowiec, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Kompetentny, miły i pomocny. Na wszystkie pytania cierpliwie odpowie i doradzi jak dalej postępować.Była to nasza 4 wizyta u tego lekarza. Nie wyobrażam sobie że moglibyśmy wybrać kogoś innego. (badanie wykonał doktor Tomasz Solecki, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Niezwykle kompetentny i rzeczowy lekarz. W czasie jednej wizyty , bez pośpiechu był w stanie wysłuchać chorego, przeczytać dokumentację, dokładnie zbadać pacjenta, wykonac USG czterech stawów, opisać stan chorego i wyniki badania, diagnozę i zalecenia. Mistrzostwo świata! (badanie wykonał doktor Krzysztof Miśkowiec, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pan doktor po wykonaniu badania usg i zbadaniu mojego biodra trafnie postawił diagnozę. Wyjaśnił przyczynę i przedstawił możliwe rozwiązania problemu, zlecił też dalsze badania. (badanie wykonał doktor Henryk Liszka, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Po prostu, profesjonalista jeśli chodzi o ortopedię, a do tego bardzo miły i sympatyczny człowiek, gorąco polecam Pana doktora. (badanie wykonał doktor Henryk Liszka, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG stawu biodrowego (USG biodra)

220 zł

Wykonujemy USG stawu biodrowego prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Zaufali nam najlepsi
 • Wisła Kraków
 • Cracovia
 • Polski związek Lekkiejatletyki
 • AZS Kraków
 • Arka Gdynia
 • Korona Kielce
 • WKS
 • Sandecja
 • Wisła Płock
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Poszerz USG stawu biodrowego (USG biodra) o konsultację specjalisty

 240zł   +110 zł

 UMÓW USG Z WIZYTĄ >>

Za dopłatą 110zł zamiast 240zł połączymy USG stawu biodrowego (USG biodra) z badaniem klinicznym i konsultacją ortopedy specjalisty, który od razu będzie mógł rozpocząć leczenie.

Pakiet "USG z Wizytą" to kompleksowa usługa wykonywana przez lekarza specjalistę za jednym razem, w jednym gabinecie i w jednej, obniżonej cenie. Tak dbamy o Ciebie i Twój czas, a zapłacisz mniej tylko raz!

Zabiegi i leczenie

MagellanMagellan System firmy Arteriocyte

Podczas badania USG doświadczony lekarz ortopeda może diagnozować niepokojące zmiany zwyrodnieniowe z niezwykła precyzją. Jako lekarz specjalista, może on na miejscu zaproponować dalsze leczenie i wykonać małoinwazyjne zabiegi pod kontrolą USG domiejscowe podanie leku, usuwanie torbieli, usuwanie zwapnień. Dzięki zastosowaniu różnorodnych głowic USG ULTRAMEDICA wykonuje precyzyjne zbiegi pod kontrolą USG w Krakowie.

 Umów się ONLINE na USG stawu biodrowego w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG stawu biodrowego (USG biodra)?
 Wybierz termin wizyty >>
Badania USG, Kraków
USG stawu biodrowego (USG biodra)
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG stawu biodrowego (USG biodra), Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.