• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 16 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG barku

Staw barkowy, USG barku, KrakówStaw barkowy, USG barku, Kraków


Poniżej dzielimy się podstawowymi informacjami o procedurach medycznych USG barku (USG stawu barkowego, stawu ramiennego) wdrożonych w renomowanej krakowskiej pracowni USG ULTRAMEDICA. Zainteresowanych badaniem zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem, umówienia wizyty lub skorzystania z oszczędzającego czas i pieniądze pakietu USG + WIZYTA U ORTOPEDY.

MOŻLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE BADANIA USG

Wskazaniem do przeprowadzenia badania USG stawu barkowego jest nie tylko ból w barku, ale też ograniczenie ruchomości stawu barkowego, ewentualnie ograniczenia siły mięśniowej, zakresu ruchów i skoków w stawie. Współcześnie uważa się, że ze względu na możliwość przeprowadzenia badania dynamicznego pozwalającego na zobrazowanie poszczególnych składowych stawu w ruchu i prześledzenia ich wzajemnej interakcji jest to metoda pozwalająca w wyczerpujący sposób określić przyczynę większość powszechnie spotykanych stanów dyskomfortu często określanych szerokim pojęciem „bolesnego barku".

PROBLEMY Z STAWEM BARKOWYM

Najczęściej spotykaną przyczyną ograniczenia wydolności stawu barkowego jest całkowite bądź częściowe uszkodzenie ścięgien mięśni poruszających głową kości ramieniowej w panewce stawu barkowego - ścięgna te otaczają jakby głowę kości ramieniowej tworząc tzw. stożek rotatorów niekiedy określany jako pierścień rotatorów (bo rotują - obracają głową kości ramieniowej).

USG BARKU (PIERŚCIEŃ ROTATORÓW)

Diagnostyka pierścienia rotatorów obejmuje obrazowanie:

 • USG ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego
 • USG ścięgna mięśnia podgrzebieniowego
 • USG ścięgna mięśnia podłopatkowego.


Film: Badanie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego 2D - USG barku, Kraków 2006

URAZY I ZMIANY

Badanie USG barku pozwala ponadto na ocenę stawu barkowego pod kątem zmian urazowych ewentualnie zwyrodnieniowych, wewnątrzstawowo - na podstawie ciągłości obrysów głowy kości ramieniowej oraz zewnątrzstawowo - stawu barkowo obojczykowego oraz więzadła kruczo barkowego.

Ocena obejmuje:

 • lokalizacje ścięgna mięśnia
 • określenie obrzęku okołościęgnistego
 • ocena ciągłości włókien ścięgna

obecność płynu

Do ważnych cech patologii stawu barkowego należy zwiększona ilość płynu w stawie badanie ultrasonograficzne pozwala na niezwykle czułą ocenę obecności ilości płynu w:

 • kaletce podbarkowo podnaramiennej
 • zachyłku tylnym stawu barkowego

BADANIE KALETEK

Ważną zaletą badania USG kaletek jest możliwość wykrycia struktur wewnątrzstawowych takich jak zorganizowany włóknik, sole wapnia lub wolne ciała stawowe (np. oderwane fragmenty obrąbka stawowego).

INNE PRZYCZYNY PROBLEMÓW Z BARKIEM

Do innych przyczyn niewydolności barku należy często spotykane naciągnięcie naderwanie lub przerwanie ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia, a także jego przyparcie lub zwichnięcie poza guzek mniejszy głowy kości ramieniowej.


Film: Obrazowanie ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego 2D - USG barku, Kraków 2006, Ultramedica

Utworzono: czwartek, 13 grudzień 2012 00:08 Ostatnio zmieniony: poniedziałek, 02 wrzesień 2019 20:24
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
(Updated: Sierpień 12, 2019)
 
 
5.0
Lekarz przeprowadzil dokladnie badanie, wlacznie z USG, przekazal jakie sa opcje leczenia, odpowiedzial na wszystkie moje pytania, i co najwazniejsze - rozwiazal moje watpliwosci - czy jest sens operowania barku. Krotko mowiac - polecam. (badanie wykonał doktor Adam Podhorecki, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Wszyscy, którzy szukają lekarza ortopedę, który ma ogromną wiedzę, profesjonalne podejście do pacjęta a przy tym jest miłą i spokojną osobą to tylko Pan Sebastian Rygiel.
Uraz typu Slap stawu barkowego zdiagnozowany w kilka minut, potwierdzony badaniem USG, aby mieć 100 % pewności, doktor zalecił badanie MRI które rozwiało wszelkie wątpliwości. Zostałem o wszystkim poinformowany aby nie było żadnych niejasności, oczywiście w sposób zrozumiały dla pacjęta ????.
Polecam serdecznie (badanie wykonał doktor Sebastian Rygiel, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Pan Doktor Mackoś przeprowadzał zabiegi artroskopowe moich obu barków. Wszystko przebiegło wzorowo. O ile przed pierwszym nieco się obawiałem, o tyle przed drugim byłem już spokojny. Pan Doktor zawsze znalazł czas żeby jasno i dokładnie wytłumaczyć wszystkie wątpliwości. Pomimo, że od obu zabiegów minęło już kilka lat, zawsze wracam do Pana Mateusza jak tylko czuję, że dzieje się coś niepokojącego. Mam do Pana Doktora 100% zaufanie. (badanie wykonał doktor Mateusz Mackoś, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Wizytę u doktora oceniam bardzo pozytywnie. USG zostało wykonane bardzo szczegółowo, pan doktor był wstanie powiedzieć mi po badaniu znacznie więcej szczegółów niż po ostatnim takim badaniu u innego specjalisty - a szczegóły te były bardzo istotne w podjęciu decyzji czy operacja jest potrzebna. Pan Miskowiec nie wymusza swojej opinii na pacjencie odnośnie operacji. Podaje informacje i daje czas do wyciągnięcia własnych wniosków. Cierpliwie odpowiada na pytania, w razie wątpliwości dzieli się swoim doświadczeniem by pomóc ustalić najlepszą ścieżkę postępowania. Jak najbardziej polecam. (badanie wykonał doktor Krzysztof Miśkowiec, ocena ze ZnanyLekarz)
 
 
5.0
Jestem bardzo zadowolony z pomocy której udzielił mi Pan Krzysztof Miśkowiec.Doznałem zwichnięcia 3 stopnia stawu barkowo-obojczykowego.Doktor rozwiał wszelki moje wątpliwości dotyczące wyboru metody leczenia oraz pomógł wybrać szpital w którym zabieg został przeprowadzony. Po 4 miesiącach mogę tylko stwierdzić , że to była słuszna decyzja.
(badanie wykonał doktor Krzysztof Miskowiec, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG barku

210 zł

Wykonujemy USG barku prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Zaufali nam najlepsi
 • Wisła Kraków
 • Cracovia
 • Polski związek Lekkiejatletyki
 • AZS Kraków
 • Arka Gdynia
 • Korona Kielce
 • WKS
 • Sandecja
 • Wisła Płock
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Poszerz USG barku o konsultację specjalisty

 240zł   +110 zł

 UMÓW USG Z WIZYTĄ >>

Za dopłatą 110zł zamiast 240zł połączymy USG barku z badaniem klinicznym i konsultacją ortopedy specjalisty, który od razu będzie mógł rozpocząć leczenie.

Pakiet "USG z Wizytą" to kompleksowa usługa wykonywana przez lekarza specjalistę za jednym razem, w jednym gabinecie i w jednej, obniżonej cenie. Tak dbamy o Ciebie i Twój czas, a zapłacisz mniej tylko raz!

Zabiegi i leczenie

Magellan PRP - komórki macierzyste i czynniki wzrostu w Krakowie.Magellan System firmy Arteriocyte

Podczas badania USG doświadczony lekarz ortopeda może diagnozować niepokojące zmiany zwyrodnieniowe z niezwykła precyzją. Jako lekarz specjalista, może on na miejscu zaproponować dalsze leczenie i wykonać małoinwazyjne zabiegi pod kontrolą USG - takie jak leczenie czynnikami wzrostu PRP lub komórkami macierzystymi, domiejscowe podanie leku, usuwanie torbieli, usuwanie zwapnień. Dzięki zastosowaniu różnorodnych głowic USG ULTRAMEDICA wykonuje precyzyjne zbiegi pod kontrolą USG w Krakowie.

Gabinety ULTRAMEDICA są wyłączną placówką na terenie województwa małopolskiego stosującą najbardziej zaawansowany system Magellan amerykańskiej firmy Arteriocyte USA.

 Umów się ONLINE na USG barku w Krakowie

Poleć
bliskim
Chcesz teraz umówić USG barku?
 Wybierz termin wizyty >>
Badania USG, Kraków
USG barku
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG barku, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.