• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 14 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

USG barku

Staw barkowy, USG barku, KrakówStaw barkowy, USG barku, Kraków


Poniżej dzielimy się podstawowymi informacjami o procedurach medycznych USG barku (USG stawu barkowego) wdrożonych w renomowanej krakowskiej pracowni USG ULTRAMEDICA. Zainteresowanych badaniem zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem, umówienia wizyty lub skorzystania z oszczędzającego czas i pieniądze pakietu USG + WIZYTA U ORTOPEDY.

MOŻLIWOŚCI DIAGNOSTYCZNE USG BARKU

Wskazaniem do przeprowadzenia badania USG stawu barkowego jest nie tylko ból w barku, ale też ograniczenie ruchomości stawu barkowego, ewentualnie ograniczenia siły mięśniowej, zakresu ruchów i skoków w stawie. Współcześnie uważa się, że ze względu na możliwość przeprowadzenia badania dynamicznego pozwalającego na zobrazowanie poszczególnych składowych stawu w ruchu i prześledzenia ich wzajemnej interakcji jest to metoda pozwalająca w wyczerpujący sposób określić przyczynę większość powszechnie spotykanych stanów dyskomfortu często określanych szerokim pojęciem „bolesnego barku".

PROBLEMY Z BARKIEM

Najczęściej spotykaną przyczyną ograniczenia wydolności stawu barkowego jest całkowite bądź częściowe uszkodzenie ścięgien mięśni poruszających głową kości ramieniowej w panewce stawu barkowego - ścięgna te otaczają jakby głowę kości ramieniowej tworząc tzw. stożek rotatorów niekiedy określany jako pierścień rotatorów (bo rotują - obracają głową kości ramieniowej).

USG BARKU (PIERŚCIEŃ ROTATORÓW)

Diagnostyka pierścienia rotatorów obejmuje obrazowanie:

 • USG ścięgna mięsnia nadgrzebieniowgo
 • USG ścięgna mięsnia podgrzebieniowgo
 • USG ścięgna mięsnia podłopatkowego.


Film: Badanie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego 2D - USG barku, Kraków 2006

USG BARKU W URAZACH I ZMIANACH

Badanie USG barku pozwala ponadto na ocenę stawu barkowego pod kątem zmian urazowych ewentualnie zwyrodnieniowych, wewnątrzstawowo - na podstawie ciągłości obrysów głowy kości ramieniowej oraz zewnątrzstawowo - stawu barkowo obojczykowego oraz więzadła kruczo barkowego.

Ocena obejmuje:

 • lokalizacje ścięgna mięśnia
 • określenie obrzęku okołościęgnistego
 • ocena ciągłości włókien ścięgna

USG BARKU NA obecności płynu

Do ważnych cech patologii stawu barkowego należy zwiększona ilość płynu w stawie badanie ultrasonograficzne pozwala na niezwykle czułą ocenę obecności ilości płynu w:

 • kaletce podbarkowo podnaramiennej
 • zachyłku tylnym stawu barkowego

USG BARKU W BADANIU KALETEK

Ważną zaletą badania USG kaletek jest możliwość wykrycia struktur wewnątrzstawowych takich jak zorganizowany włóknik, sole wapnia lub wolne ciała stawowe (np. oderwane fragmenty obrąbka stawowego).

INNE PRZYCZYNY PROBLEMÓW Z BARKIEM

Do innych przyczyn niewydolności barku należy często spotykane naciągnięcie naderwanie lub przerwanie ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia, a także jego przyparcie lub zwichnięcie poza guzek mniejszy głowy kości ramieniowej.


Film: Obrazowanie ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego 2D - USG barku, Kraków 2006, Ultramedica

Utworzono: czwartek, 13 grudzień 2012 00:08 Ostatnio zmieniony: niedziela, 07 styczeń 2018 21:43
Opinie Pacjentów

 
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Opisz swoją ocenę
Paweł Racułt
 
 
5.0
Jestem bardzo zadowolony z pomocy której udzielił mi Pan Krzysztof Miśkowiec.Doznałem zwichnięcia 3 stopnia stawu barkowo-obojczykowego.Doktor rozwiał wszelki moje wątpliwości dotyczące wyboru metody leczenia oraz pomógł wybrać szpital w którym zabieg został przeprowadzony. Po 4 miesiącach mogę tylko stwierdzić , że to była słuszna decyzja.
(badanie wykonał doktor Krzysztof Miskowiec, ocena ze ZnanyLekarz)
Wojciech Małysa
 
 
5.0
Polecam. Bardzo dobra a ponadto uprzejmy lekarz. Od pięciu miesięcy miałem silny ból barku . Jedna wizyta u tego lekarza sprawiła,że ból minął.
(badanie wykonał doktor Henryk Liszka, ocena ze ZnanyLekarz)
remikserafin
 
 
5.0
Świetny lekarz, bardzo dobry specjalista, profesjonalnie podchodzi do swojej pracy i potrafi rozmawiać z pacjentem. Miałem u tego lekarza artroskopię barku i jestem z niej więcej niż zadowolony. Polecam
(badanie wykonał doktor Adam Podhorecki, ocena ze ZnanyLekarz)
wawrzyniak.patrycja
 
 
5.0
od 1,5 m-ca bolący bark, diagnoza postawiona na podstawie ćwiczenia ręki oraz wnikliwego USG zalecona rehabilitacja bardzo dziękuję za kierunek leczenia polecam Pana Doktora ponieważ wszystko na bieżąco wyjaśniał, także wszystko ok
(badanie wykonał doktor Henryk Liszka, ocena ze ZnanyLekarz)
Tomek
 
 
5.0
Mam problemy z barkiem od 2 lat. Byłem u kilkunastu lekarzy i fizjoterapeutów, jednak nie potrafili zdiagnozować mojej dolegliwości. Do lek. T. Soleckiego zdecydowałem się pójść po przeczytaniu bardzo dobrych opinii widniejących na tej stronie. Jest to pierwszy lekarz, który poprawnie zdiagnozował dolegliwość z jaką się borykam! W bardzo dokładny i obrazowy sposób przedstawił, co się dzieje z barkiem, określił dalszy tok leczenia i przedstawił wszystkie drogi wyjścia z kontuzji. Jest to lekarz, z którym można normalnie porozmawiać. Jestem bardzo zadowolony z wizyty choć z barkiem sprawa kolorowo nie wygląda. Mam nadzieje, że uda mi się szybko pokonać trapiącą mnie kontuzję. Godny zaufania i polecenia lekarz!
(badanie wykonał doktor Tomasz Solecki, ocena ze ZnanyLekarz)
wszystkie opinie >>

Cena badania USG barku

190 zł

Wykonujemy USG barku prywatnie, działamy poza kontraktem z NFZ - Kraków.
Zaufali nam najlepsi
 • Wisła Kraków
 • Cracovia
 • Polski związek Lekkiejatletyki
 • AZS Kraków
 • Arka Gdynia
 • Korona Kielce
 • WKS
 • Sandecja
 • Wisła Płock
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Poszerz USG barku o konsultację specjalisty

 220zł   +100 zł

 UMÓW USG Z WIZYTĄ >>

Za dopłatą 100zł zamiast 220zł połączymy USG barku z badaniem klinicznym
i konsultacją ortopedy specjalisty, który od razu będzie mógł rozpocząć leczenie.

Pakiet "USG z Wizytą" to kompleksowa usługa wykonywana przez lekarza specjalistę za jednym razem, w jednym gabinecie i w jednej, obniżonej cenie. Tak dbamy o Ciebie i Twój czas, a zapłacisz mniej tylko raz!

Zabiegi i leczenie

Magellan PRP - komórki macierzyste i czynniki wzrostu w Krakowie.Magellan System firmy Arteriocyte

Podczas badania USG doświadczony lekarz ortopeda może diagnozować niepokojące zmiany zwyrodnieniowe z niezwykła precyzją. Jako lekarz specjalista, może on na miejscu zaproponować dalsze leczenie i wykonać małoinwazyjne zabiegi pod kontrolą USG - takie jak leczenie czynnikami wzrostu PRP lub komórkami macierzystymi, domiejscowe podanie leku, usuwanie torbieli, usuwanie zwapnień. Dzięki zastosowaniu różnorodnych głowic USG ULTRAMEDICA wykonuje precyzyjne zbiegi pod kontrolą USG w Krakowie.

Gabinety ULTRAMEDICA są wyłączną placówką na terenie województwa małopolskiego stosującą najbardziej zaawansowany system Magellan amerykańskiej firmy Arteriocyte USA.

 Umów się ONLINE na USG barku w Krakowie

Chcesz teraz umówić USG barku?
 Wybierz termin wizyty >>
Badania USG, Kraków
USG barku
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
Wybierz najbliższy termin:
USG barku, Kraków
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.