• Laureaci nagrody SUPERMEDICUS
 • Akredytacja PTU dla pracowni USG Ultramedica
 • Zdobywcy godła Firma Przyjazna Klientowi
 • 16 lat USG 3D w Krakowie
 • Ultramedica to Miejsce Przyjazne Maluchom

Paweł Różanowski

Paweł Różanowski, onkolog, KrakówPaweł Różanowski, onkolog, Kraków

 


Onkolog

Dr n.med. Specjalista onkologii klinicznej, specjalista immunologii klinicznej

O mnie

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Do końca 2010 roku pracował na stanowisku starszego asystenta w Katedrze Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Klinice Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (związany z kliniką od 2001 roku). Obecnie jest Kierownikiem Oddziału Klinicznego Onkologii i Immunoonkologii z Ośrodkiem Dziennym Terapii Onkologicznej Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Olsztynie. Jest także Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Onkologii Klinicznej dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz członkiem Polskiej Grupy Ekspertów ds. Bezpieczeństwa Terapii Biologicznych.
W 2004 roku odbył staż w Klinice Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Wiedniu. W grudniu 2008 roku, jako pierwszy onkolog z Polski, zdobył stypendium przyznane przez Europejskie Towarzystwo Onkologii Medycznej - European Society for Medical Oncology Clinical Unit Visit Fellowship - staż doskonalący w Instytucie Onkologii Jules Bordet w Brukseli, zrealizowany w 2010 roku.
Od 2007 do końca 2010 roku był koordynatorem zajęć z onkologii klinicznej dla studentów Wydziału Lekarskiego oraz Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Wydział Lekarski dla Studentów Zagranicznych). W roku 2008, 2009 oraz 2010 otrzymał nagrodę Dyrektora Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie „za bardzo wysoką ocenę kursu z onkologii klinicznej”, a w roku 2010 nagrodę Dziekana Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie dla „najlepszego asystenta w opinii studentów VI roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego”. 
W 2008 roku (w Sztokholmie), w 2013 roku (w Amsterdamie) oraz w 2018 roku (w Monachium) pomyślnie zdał międzynarodowy egzamin i jest jednym z kilkunastu onkologów klinicznych w Polsce posiadających aktualny (ważny do końca 2023 roku):
Europejski Certyfikat w dziedzinie Onkologii Medycznej  nadany przez Europejskie Towarzystwo Onkologii Medycznej (ESMO - European Society for Medical Oncology)
Paweł Różanowski jest także pierwszym i jedynym onkologiem klinicznym w kraju, który uzyskał Certyfikat ESMO dwu- oraz trzykrotnie. Certyfikat przyznawany jest na pięć lat, po tym okresie wymaga powtórnego zdania egzaminu. 
W związku z dynamicznym postępem w zakresie leczenia nowotworów złośliwych, w którym coraz większą rolę odgrywają nowoczesne terapie z pogranicza onkologii i immunologii (tzw. terapia biologiczna, leki ukierunkowane molekularnie, szczepionki, przeciwciała monoklonalne, immunoterapia i ich pochodne) ukończył specjalizację z immunologii klinicznej i jest jednym z dwóch onkologów klinicznych w Polsce i nielicznych w Europie posiadających specjalizację z immunologii klinicznej.
Dotychczas uczestniczył w około 40 międzynarodowych, prospektywnych, randomizowanych badaniach klinicznych nad nowymi lekami przeciwnowotworowymi, lub wspomagającymi leczenie nowotworów.
W codziennej praktyce klinicznej zajmuje się głównie diagnostyką i leczeniem nowotworów piersi, płuca oraz układu pokarmowego (przełyk, żołądek, jelito grube, wątroba, trzustka). W kręgu zainteresowań znajdują się także czerniaki, nowotwory układu moczowo-płciowego (pęcherz moczowy, nerka, jądro) oraz nowotwory ginekologiczne (jajnik, trzon i szyjka macicy). Obszar szczególnego zainteresowania naukowego to zaburzenia immunologiczne u chorych na nowotwory złośliwe oraz najnowsze terapie i leki onkologicznie, zwłaszcza te zaliczane do tzw. immunoonkologii.

Usługi Medyczne

 Diagnostyka i leczenie:
 • raka piersi,
 • raka płuc,
 • raka układu pokarmowego (przełyk, żołądek, jelito grube, wątroba, trzustka),
 • raka płuc,
 • czerniaki,
 • raka pęcherza moczowego, nerek, jąder,
 • raka jajnika, macicy.

Leczone choroby

 • nowotwór piersi,
 • nowotwór płuc,
 • nowotwór układu pokarmowego (przełyk, żołądek, jelito grube, wątroba, trzustka),
 • nowotwór płuc,
 • czerniaki,
 • nowotwory układu moczowo-płciowego (pęcherz moczowy, nerka, jądro),
 • nowotwory ginekologiczne (jajnik, trzon i szyjka macicy).

Opinie Pacjentów

  
 
5.0
Oceny (im wyższa tym lepsza)
 
Opisz swoją ocenę
  
 
5.0
świetny lekarz, polecam wszystkim, którzy martwią się czy mają raka jelita

Rejestracja wizyt

Przyjmie Cię lekarz Paweł Różanowski.

 Zadzwoń: 12-429-42-67
- lub -
 Umów wizytę Online >>

Rozważ pakiet Wizyta z USG. To kompleksowa konsultacja połączona z diagnostyką, którą wykonuje doktor Paweł Różanowski podczas jednej wizyty, w jednym gabinecie i w jednej, obniżonej cenie. Tak dbamy o Ciebie i Twój czas, a płacisz mniej tylko raz!
Mapa z zaznaczonym miejscem lokalizacji pracowni USG i gabinetów lekarskich ULTRAMEDICA w Krakowie.

Umów USG z wizytą, przyjmie Cię lekarz Paweł Różanowski

Poleć
bliskim

Wiesz już więcej o doktorze Paweł Różanowski?

 Umów się Online >>
Diagnotyka USG, Kraków
Paweł Różanowski
ul. Piłsudskiego 36, Kraków
Zadzwoń. Umów wizytę.
 12-429-42-67
×
×
×
×
×
Na naszej stronie używamy Ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli zgadzasz się na to, przeglądaj dalej naszą stronę.
Stosujemy Nadzwyczajne Środki Ostrożności: Ozonowanie, Naświetlanie UV, Maseczki dla Pacjentów, Dezynfekcja... Sprawdź >>
Wizyty u Lekarza NIE są objęte ograniczeniami przemieszczania.