Zapraszamy do lektury naszego bloga, w którym zamieściliśmy informacje dotyczące metod diagnostyki i leczenia najczęściej występujących problemów zdrowotnych z różnych dziedzin medycyny.
Z poniższego artykułu dowiesz się, jak rozpoznać wybity lub stłuczony palec, jak wygląda pierwsza pomoc oraz dlaczego należy zgłosić się z tego typu urazem do lekarza.
Konsultacja merytoryczna: lek. med. Mateusz Zalewski
Artykuł przeczytasz w 5 minut.
CzytamZauważyłaś wyczuwalne grudki pod skórą u swojej pociechy? Z artykułu dowiesz się jakie są przyczyny powiększonych węzłów chłonnych u dziecka, kiedy istnieje powód do niepokoju, a także jak wygląda diagnostyka powiększonych węzłów chłonnych u dzieci.
Konsultacja merytoryczna: lek. med. Paweł Kwasek
Artykuł przeczytasz w 3 minuty.
CzytamKaszak jest często nieestetyczną zmianą skórną, która budzi wiele niepokoju wśród pacjentów. Dowiedz się, co to jest kaszak, czy jest groźny dla zdrowia, czy można go usunąć samodzielnie czy też konieczna jest interwencja chirurgiczna. Objawy i leczenie kaszaków.
Artykuł przeczytasz w 5 minut.
CzytamTwoja stopa po operacji haluksa nadal pobolewa? Zastanawiasz się czy odczuwane dolegliwości bólowe mieszczą się w granicach normy i są czymś fizjologicznym? Martwisz się, że stopa boli coraz bardziej i nie wiesz co robić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy należy udać się na pilną konsultację u lekarza ortopedy.
Konsultacja merytoryczna: lek. med. Robert Panikowski
Artykuł przeczytasz w 3 minuty.
CzytamPrzeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się kiedy po unieruchomieniu kolana lub kostki na SOR konieczna jest dodatkowa konsultacja u ortopedy.
Konsultacja merytoryczna: lek. med. Robert Panikowski
Artykuł przeczytasz w 6 minut.
CzytamObserwujesz bóle stawów, przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, problemy z trawieniem i zmiany skórne na twarzy pojawiające się po ekspozycji na słońce? Sprawdź czy może to wskazywać na rozwój tocznia rumieniowatego układowego. Dowiedz się, co może wywoływać tocznia, jakie badania diagnostyczne należy wykonać oraz jak wygląda leczenie tego schorzenia.
Artykuł przeczytasz w 6 minut.
CzytamPrzeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są przyczyny bólu kolana w określonym miejscu oraz dlaczego boli, gdy zginasz lub prostujesz kolano.
Konsultacja merytoryczna: lek. med. Mateusz Zalewski
Artykuł przeczytasz w 9 minut.
CzytamOdczuwasz drętwienie, mrowienie lub częściową utratę czucia w obrębie palców u ręki? Dowiedz się, jakie badania wykonać, by zdiagnozować problem i zapobiec utracie sprawności dłoni.
Artykuł przeczytasz w 3 minuty.
CzytamCzęsto zauważasz uciekanie kostki? W przeszłości skręciłeś staw skokowy? Dowiedz się, co zrobić, by uniknąć bólów kostki, a także jak zapobiegać ponownym skręceniom stawu skokowego w przyszłości.
Konsultacja merytoryczna: lek. med. Robert Panikowski
Artykuł przeczytasz w 3 minuty.
CzytamZwichnięcie stawu ramiennego następuje zwykle po upadku na wyprostowane ramię. Wybity bark jest kontuzją wymagającą pilnej interwencji ortopedycznej. Konieczne jest bezpieczne nastawienie stawu ramiennego oraz ocena wtórnych uszkodzeń. Celem postępowania jest przywrócenie sprawności kończyny górnej oraz profilaktyka ponownych zwichnięć barku. Dowiedz się, jak wygląda leczenie wybitego barku.
Artykuł przeczytasz w 5 minut.
CzytamW okolicy ULTRAMEDICA znajduje się bardzo wiele miejsc parkingowych na okolicznych ulicach (ul. Retoryka, al. 3 Maja, ul. Focha), gdzie obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania (od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00-20.00). Dogodnym miejscem do zaparkowania samochodu jest także podziemny parking przy Muzeum Narodowym oraz parking nieopodal Kina Kijów.
Przystanek Muzeum Narodowe: Tramwaje: 6, 20. Autobusy: 109, 114, 124, 134, 144, 152, 164, 169, 173, 189, 192, 194, 304, 424, 502, 503. Ustal wygodny plan dojazdu z jakdojade.pl.
Polecamy ścieżki rowerowe prowadzące od strony Krakowskich Błoń. W okolicach pracowni znajduje się kilka parkingów rowerowych zaznaczonych na poniższej mapie. Jeden z parkingów rowerowych znajduje się tylko 20 m od wejścia do naszego centrum medycznego.